Niespodziewany wynik Zniszczoła w kwalifikacjach! Decyzje sędziów zabiły emocje

Wszyscy polscy skoczkowie awansowali do sobotnie konkursu indywidualnego PŚ w Niżnym Tagile. Niespodziewanie dobrze spisał się Aleksander Zniszczoł, który był ósmy. W pierwszej serii ze względu na kilka dyskwalifikacji podczas piątkowej serii w konkursie wystąpi 48, a nie 50 zawodników. Kwalifikacje wygrał Markus Eisenbichler.

Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Maciej Kot, Stefan Hula, Tomasz Pilch - to Polacy, którzy startują podczas zawodów Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Reszta kadry narodowej Michala Doleżala w Zakopanem w spokoju trenuje przed nadchodzącymi mistrzostwami świata w lotach narciarskich w Planicy. Polacy dobrze spisywali się na treningach, a w drugiej serii na siódmym miejscu sklasyfikowano Pawła Wąska

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

Seria dyskwalifikacji w Niżnym Tagile. Konkurs z zaledwie 48 zawodnikami!

Kwalifikacje przebiegały w dziwnej atmosferze - wystartowało tylko 51 zawodników, co sprawiło, że miał z nich odpaść tylko jeden skoczek. Miał, bo ostatecznie przez serię trzech dyskwalifikacji w sobotę nie wystartują Rosjanin Ilija Mańkow, Słoweniec Tilen Bartol i Austriak Jan Hoerl. To oznacza, że w konkursie weźmie udział tylko 48, a nie jak zazwyczaj 50 zawodników. 

engelberg
Polacy nie wystartują w Pucharze Świata w Engelbergu? Szwajcaria wprowadza 10-dniową kwarantannę

Zniszczoł najlepszym z Polaków. Słabe skoki Huli i Pilcha

Piątkową serię wygrał Markus Eisenbichler, który skoczył najdalej w trakcie całego dnia skakania w Niżnym Tagile - aż 135 metrów! Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wyprzedził Halvora Egnera Graneruda (131,5 metra) i Daniela Hubera (130 metrów).

Świetne skoki Polaków na treningach! Wąsek w ścisłej czołówce!Świetne skoki Polaków na treningach! Wąsek w ścisłej czołówce!

Najlepiej z Polaków wypadł Aleksander Zniszczoł, który uzyskał 125 metrów i był ósmy! Reszta Polaków przez dyskwalifikacje ich rywali także miała zapewniony udział w sobotnim konkursie - Jakub Wolny (124 metry) był 16., Maciej Kot (119 metrów), 24., Paweł Wąsek (121,5 metra) 27., Tomasz Pilch (116,5 metra) 37., a Stefan Hula (105 metrów) skończył kwalifikacje na 45. miejscu. 

Imponujące decyzje Stefana Horngachera. Niemal całkowity zakaz opuszczania pokojówImponujące decyzje Stefana Horngachera. Niemal całkowity zakaz opuszczania pokojów

Sobotnie zawody w Niżnym Tagile rozpoczną się o godzinie 16:30. O 15:15 zaplanowano początek serii próbnej. W niedzielę konkurs wystartuje o 16 i zostanie poprzedzony serią kwalifikacyjną o 14:30. Relacje na żywo na Sport.pl.