Gwiazda skoków niespodziewanie zrezygnowała z PŚ w Niżnym Tagile. Bardzo poważny powód

Karl Geiger nie wystartuje w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile. Niemiecki skoczek zdecydował się na powrót do domu, ponieważ w najbliższych dniach ma zostać ojcem.

Już w piątek rozpocznie się kolejny weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tym razem skoczkowie rywalizować będą w Rosji, na obiekcie w Niżnym Tagile. Podczas sobotniego i niedzielnego konkursu nie zobaczymy jednak kilku gwiazd. Jedną z nich będzie Karl Geiger.

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

Fatalny upadek na jednym z treningówChwile grozy na skoczni. Fatalny upadek. Gwiazda rozerwała śledzionę

Karl Geiger opuści najbliższy weekend Pucharu Świata. Zdecydował się na powrót do domu

W Niżnym Tagile zabraknie wielu czołowych skoczków. Głównie z tego względu, że już 10 grudnia rozpoczną się mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Planicy. Niektórzy zawodnicy zdecydowali się więc na szlifowanie formy w swoich krajach. Sztaby szkoleniowe innych zdecydowały, że nie ma sensu ryzykować zdrowia i ewentualnego zarażenia koronawirusem, które może wykluczyłoby skoczków z MŚ. Dlatego w Rosji pojawi się mniej gwiazd (zabraknie m.in. Dawida Kubackiego czy Kamila Stocha).

Z zupełnie innego powodu konkursy w Niżnym Tagile opuści Karl Geiger. Niemiecki skoczek zdecydował się na powrót do domu, ponieważ w najbliższych dniach ma mu się urodzić dziecko.  - Widać, że już nie może się tego doczekać. Podczas ostatnich startów nie był w stu procentach zaangażowany - w rozmowie z agencją DPA powiedział Stefan Horngacher, trener niemieckiej kadry.

Kolejne odwołane zawody Pucharu Świata w skokach! Polska gotowa na przejęcieKolejne odwołane zawody Pucharu Świata w skokach! Polska gotowa na przejęcie

Jeżeli poród przebiegnie bez komplikacji, Geiger wróci do rywalizacji na wspomniane MŚ w lotach w Planicy. 27-latek może być na nich jednym z głównych faworytów. Drugi zawodnik klasyfikacji generalnej ubiegłego sezonu ostatnio zajął dzewiąte i ósme miejsce w konkursach w Ruce. W Wiśle był drugi.

Więcej o: