Chwile grozy na skoczni. Fatalny upadek. Gwiazda rozerwała śledzionę

Eva Pinkeling, gwiazda skoków narciarskich kobiet, doznała bardzo poważnej kontuzji. Austriaczka podczas treningu upadła tak niefortunnie, że rozerwała śledzionę.

Eva Pinkeling to jedna z najlepszych skoczkiń narcairskich świata. W ubiegłym sezonie kilkukrotnie stawał na podium, a w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajęła 3. miejsce. Podczas mistrzostw świata w Seefeld wywalczyła dwa srebrne medale. W tym sezonie dobrych wyników w PŚ niestety jednak nie uda jej się powtórzyć. Wszystko przez poważna kontuzję, jakiej doznała podczas treningu.

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany

Kolejne odwołane zawody Pucharu Świata w skokach! Polska gotowa na przejęcieKolejne odwołane zawody Pucharu Świata w skokach! Polska gotowa na przejęcie

Fatalna kontuzja jednej z najlepszych skoczkiń świata. Eva Pinkeling rozerwała śledzionę

Kontuzji Pinkeling doznała podczas treningu na małej skoczni właśnie we wspomnianym Seefeld. Zawodniczka po jednym ze skoków upadła tak pechowo, że rozerwała śledzionęNa szczęscie na miejscu był Romed Moroder [drugi trener żeńskiej reprezentacji Austrii - red.]. Wszystko przebiegło sprawnie, a Eva przeszła operację tego samego dnia - zdradził austriackim mediom Harald Lodlauer, pierwszy trener kadry Austriaczek.

Nie wiadomo, czy Pinkeling wystartuje w tym sezonie w jakimś konursie. Z pewnością ominie ją jednak inauguracja żeńskiego Pucharu Świata, która odbędzie się 18 grudnia w Ramsau.