Kolejne odwołane zawody Pucharu Świata w skokach! Polska gotowa na przejęcie

Próba przedolimpijska, która miała odbyć się na skoczniach w Zhangjiakou w dniach 13-14 lutego przyszłego roku, została odwołana. Istnieje szansa, że miejsce chińskiego miasta w kalendarzu przejmie Wisła lub Zakopane.

Tuż po rozpoczęciu nowego sezonu Pucharu Świata pojawiła się informacja, że zawody w Sapporo zostały odwołane z powodu koronawirusa. Natychmiast pojawiły się domysły, że podobny los może czekać także próbę przedolimpijską, która miała odbyć się z Zhangjiakou w dniach 13-14 lutego. W środę pojawiła się informacja o odwołaniu także tych konkursów, z zastrzeżeniem, że FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) czeka na oficjalne pismo ze strony organizatorów.

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

Polska może przejąć odwołane zawody!

Tym samym zwolniło się kolejne miejsce w kalendarzu Pucharu Świata. I zapowiada się, że szykuje się poważna batalia o organizację konkursów w zwolnionych terminach. Terminy są już dwa - 6-7 lutego zamiast konkurs w Sapporo i właśnie w dniach 13-14 lutego, w miejsce odwołanych zawodów w Zhangjiakou.

Stefan HorngacherWszyscy to widzą! Horngacher znów przechytrzył. Kuriozalne zalecenie w skokach

Oficjalnie pismo w tej sprawie do FIS-u wysłali już Polacy, którzy chcieliby przejąć jeden z wolnych terminów. Nie wiadomo, czy dodatkowe konkursy miałyby odbyć się w Wiśle, czy w Zakopanem, ze względu na ewentualną możliwość wpuszczenia kibiców na trybuny. Pod uwagę nie jest brany jednak Szczyrk, o czym w swoim tekście pisał Piotr Majchrzak.

Więcej o: