Niemcy pomogli polskiemu skoczkowi narciarskiemu! Piękny gest sztabu Stefana Horngachera!

- Narty Pawła Wąska przyjechały do Niżnego Tagilu wcześniej, niż on sam - napisał dziennikarz Kacper Merk z Eurosportu.

Jak wyjaśnił Merk, narty Polaka zabrali do Rosji niemieccy skoczkowie. Wąsek był z pierwszą kadrą w Finlandii, startował w ostatni weekend w konkursach Pucharu Świata w Ruce. Następnie samolotem wrócił do Polski, a już w środę jedzie do Wiednia, skąd kadra rezerwowa leci do Rosji. 

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

Jest raport po śmierci Diego Maradony. Można było jej uniknąć? Są zapisy rozmów rodziny Jest raport po śmierci Diego Maradony. Można było jej uniknąć? Są zapisy rozmów rodziny

Niemiecka drużyna prowadzona przez Stefana Horngachera, byłego trenera biało-czerwonych, pomogła 21-latkowi, biorąc jego narty na pokład wyczarterowanego samolotu z Kuusamo do Jekaterynburga. Dzięki temu skoczek uniknął stresu związanego z transportem sprzętu i uniknął dwóch możliwości zagubienia bagażu. Najpierw w drodze z Finlandii, potem w drodze z Wiednia do Rosji. 

Rezerwowa kadra do Rosji

Narty Wąska dotarły do Niżnego Tagilu, gdzie w dniach 5-6 grudnia odbędą się kolejne zawody zimowego Pucharu Świata. Wąsek w Finlandii punktował w drugim konkursie, gdy zajął 25. miejsce. Wcześniej na inauguracje indywidualnego sezonu PŚ zajął 48. miejsce na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle.

Władimir Putin i Aleksander Łukaszenka w przerwie meczu hokejowego w Soczi, 15 lutego 2019. Świat chce pozbawić Łukaszankę wielkiej imprezy. Z pomocą nadchodzi Putin

Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Stefan Hula i Tomasz Pilch - tych sześciu Polaków Michal Doleżal wybrał jako skład kadry do Niżnego Tagiłu na kolejne dwa konkursy Pucharu Świata. Najważniejsi zawodnicy mają odpocząć i w spokoju przygotowywać się do mistrzostw świata w lotach narciarskich w Planicy (10-13 grudnia). Wąsek to jedyny z Polaków powołanych na konkursy w Rosji, który startował w ostatni weekend w Finlandii.

Więcej o: