"Trening imitacyjny" - Stefan Kraft wrzucił zdjęcie. Żart w stylu Piotra Żyły

Stefan Kraft nie wystąpił w zawodach Pucharu Świata w Kuusamo z powodu zakażenia koronawirusem. Zmagania skoczków oglądał w telewizji. Podczas transmisji z konkursu wrzucił do sieci wymowne zdjęcie, na którym pokazał, jak obecnie trenuje.

- Trening imitacji w trudnych dla mnie czasach. Bardzo boli mnie to, że muszę oglądać moich kolegów w telewizji, ale zdrowie jest najważniejsze - napisał Stefan Kraft na Instagramie i udostępnił pod wiadomością fotografię z treningu. Takiego typu żartu prędzej można by się spodziewać po Piotrze Żyle niż po Austriaku.

Grzegorz Sobczyk zirytował się na decyzję SedlakaKamery pokazały złość trenera Polaków. Wiemy, o co poszło. "Skoczek nie powinien nawet siedzieć na belce"

Kraft wstawił na Instagramie zdjęcie z treningu. Może wrócić do rywalizacji na MŚ w Lotach

Kraft nie może dobrze wspominać początku nowego sezonu w skokach. Triumfator Kryształowej Kuli w Wiśle sensacyjnie odpadł po pierwszej serii konkursu indywidualnego, a w Kuusamo nie mógł wystartować z powodu zakażenia koronawirusem, o czym dowiedział się w sobotę rano. Austriaka zabraknie również w kolejnych konkursach w Rosji - na skoczni w Niżnym Tagile 5 i 6 grudnia.

Kraft obecnie przebywa na kwarantannie, co oznacza, że po pięciu konkursach PŚ nie będzie miał na koncie nawet jednego punktu i ciężko będzie mu walczyć o obronę Kryształowej Kuli. Austriacka kadra skoczków ponad tydzień temu wygrała w Wiśle konkurs drużynowy, a w niedzielę mieli na podium Daniela Hubera, który zajął trzecie miejsce.

Jeżeli kolejny test Krafta wyjdzie negatywny po zakończeniu kwarantanny, to pierwszymi zawodami, w których będzie mógł wziąć udział, będą Mistrzostwa Świata w Lotach w Planicy (10-13 grudnia).

Oficjalnie: Znamy skład polskich skoczków na Niżny Tagił! Duże zmiany w drużynie na konkurs PŚOficjalnie: Znamy skład polskich skoczków na Niżny Tagił! Duże zmiany w drużynie na konkurs PŚ

Stefan Kraft to jeden z najlepszych skoczków ostatnich lat. Dwukrotnie zdobył Puchar Świata - w sezonach 2016/17 oraz 2019/20. W sezonie 2018/19 zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W 2017 r. Kraft zdobył dwa złote medale mistrzostw świata. Hayboeck to podpora drużyny austriackich skoczków. W mistrzostwach świata wywalczył w zespole cztery medale mistrzostw świata i wicemistrzostwo olimpijskie.