Awans Kubackiego w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata! Spadł za to inny Polak!

Drugie podium z rzędu podczas weekendu PŚ w Ruce dało Dawidowi Kubackiemu awans na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Spadł za to Piotr Żyła, który w drugim konkursie w Finlandii spisał się słabo.

Kubacki awansował na trzecie miejsce z siódmego zajmowanego po pierwszej serii dzięki świetnej próbie na 139 metrów. Konkurs wygrał Norweg Halvor Egner Granerud przed Niemcem Markusem Eisenbichlerem.

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

Awans Kubackiego i Stocha w klasyfikacji generalnej! Spadek Piotra Żyły

W klasyfikacji generalnej nie zmienił się lider cyklu Pucharu Świata. Pozostał nim Markus Eisenbichler, który ma już 280 punktów. Po tym, jak 100 punktów za niedzielne zwycięstwo do swojego dorobku dopisał Halvor Egner Granerud, to przesunął się na drugą pozycję, ma 200 punktów. 

Dawid Kubacki na skoczni w KuusamoKubacki drugi raz z rzędu na podium w Ruce! Katastrofa lidera PŚ!

Awansował także Dawid Kubacki, który ma dokładnie 144 punkty po trzech indywidualnych konkursach. Spadł za to Piotr Żyła, który po słabym występie w drugim konkursie w Ruce - był 25. - zajmuje piątą pozycję z dorobkiem 133 punktów. Do najlepszej "dziesiątki" klasyfikacji awansował Kamil Stoch. Polak zgromadził do tej pory 62 punkty. 

Klemens MurańkaWielki pech polskiego skoczka! Przez fatalny skok w kwalifikacjach nie wystąpi w konkursie!

Pozostali Polacy na razie znaleźli się nieco niżej - 16. jest Klemens Murańka (38 punktów), 18. Andrzej Stękała (36 punktów), 33. Paweł Wąsek (15 punktów), 37. Maciej Kot (11 punktów), a 47. Stefan Hula (2 punkty). Reszta polskich skoczków nie punktowała jeszcze w tym sezonie. 

Dawid Kubacki w KuusamoMożna zapomnieć o sprawiedliwej rywalizacji! Gigantyczne problemy przed konkursem w Kuusamo

Kolejne zawody PŚ odbędą się w Niżnym Tagile w dniach 4-6 grudnia. Tam najlepsi polscy zawodnicy stracą nieco w klasyfikacji, bo Michal Doleżal wyśle na te zawody drugą część polskiej kadry. Stoch, Żyła czy Kubacki będą wówczas na zgrupowaniu w Wiśle-Malince. 

Więcej o: