Wielki pech polskiego skoczka! Przez fatalny skok w kwalifikacjach nie wystąpi w konkursie!

Pius Paschke wygrał loteryjne kwalifikacje przed drugim konkursem indywidualnym PŚ w Ruce. Do zawodów awansowało sześciu Polaków, odpadł tylko Klemens Murańka.

Kwalifikacje w Ruce przebiegały w bardzo wietrznych, nierównych i loteryjnych warunkach. Ofiarą takiego ich przebiegu został jeden z polskich skoczków - Klemens Murańka. Polak w bardzo trudnych warunkach uzyskał zaledwie 88 metrów i nie awansował do konkursu, ostatecznie zajmując 52. miejsce. Do awansu zabrakło mu 10 punktów. Blisko pecha byli także zawodnicy z czołówki - Ryoyu Kobayashi czy Karl Geiger, którzy znaleźli się w ostatniej dziesiątce. 

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

Pięciu Polaków w niedzielnym konkursie w Ruce! Pech Klemensa Murańki!

Serię wygrał Pius Paschke, który skoczył aż 139 metrów. Niemiec wyprzedził swojego rodaka Markusa Eisenbichlera (132,5 metra) i Norwega Halvora Egnera Graneruda (130,5 metra). Najlepszym z Polaków okazał się być Piotr Żyła (126,5 metra), który w kwalifikacjach był siódmy.

Dawid Kubacki w KuusamoMożna zapomnieć o sprawiedliwej rywalizacji! Gigantyczne problemy przed konkursem w Kuusamo

Do konkursu awansowało też pięciu innych zawodników kadry Michala Doleżala. Ósma pozycja przypadła Kamilowi Stochowi (124,5 metra), 17. był Andrzej Stękała (122 metry), 25. Dawid Kubacki (118,5 metra), a 42. Paweł Wąsek (108 metrów). 

Polscy skoczkowie mają w tym sezonie jeden cel! I nie jest nim Puchar ŚwiataPolscy skoczkowie mają w tym sezonie jeden cel! I nie jest nim Puchar Świata

Niedzielny konkurs indywidualny w Ruce powinien się rozpocząć o godzinie 15:30. Relacja na żywo na Sport.pl.

Więcej o: