Wielki pech polskiego skoczka! Przez fatalny skok w kwalifikacjach nie wystąpi w konkursie!

Pius Paschke wygrał loteryjne kwalifikacje przed drugim konkursem indywidualnym PŚ w Ruce. Do zawodów awansowało sześciu Polaków, odpadł tylko Klemens Murańka.

Kwalifikacje w Ruce przebiegały w bardzo wietrznych, nierównych i loteryjnych warunkach. Ofiarą takiego ich przebiegu został jeden z polskich skoczków - Klemens Murańka. Polak w bardzo trudnych warunkach uzyskał zaledwie 88 metrów i nie awansował do konkursu, ostatecznie zajmując 52. miejsce. Do awansu zabrakło mu 10 punktów. Blisko pecha byli także zawodnicy z czołówki - Ryoyu Kobayashi czy Karl Geiger, którzy znaleźli się w ostatniej dziesiątce. 

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

Pięciu Polaków w niedzielnym konkursie w Ruce! Pech Klemensa Murańki!

Serię wygrał Pius Paschke, który skoczył aż 139 metrów. Niemiec wyprzedził swojego rodaka Markusa Eisenbichlera (132,5 metra) i Norwega Halvora Egnera Graneruda (130,5 metra). Najlepszym z Polaków okazał się być Piotr Żyła (126,5 metra), który w kwalifikacjach był siódmy.

Do konkursu awansowało też pięciu innych zawodników kadry Michala Doleżala. Ósma pozycja przypadła Kamilowi Stochowi (124,5 metra), 17. był Andrzej Stękała (122 metry), 25. Dawid Kubacki (118,5 metra), a 42. Paweł Wąsek (108 metrów). 

Niedzielny konkurs indywidualny w Ruce powinien się rozpocząć o godzinie 15:30. Relacja na żywo na Sport.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.