O której godzinie niedzielny konkurs skoków w Kuusamo? Uwaga na kwalifikacje

W niedzielę odbędzie się drugi konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Kuusamo. Gdzie i o której będzie można go obejrzeć?

W sobotę mieliśmy podwójne podium dla Polaków w Ruce. Piotr Żyła drugi, a Dawid Kubacki trzeci w drugim konkursie indywidualnym tego sezonu PŚ w skokach narciarskich!

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

Świetne skoki Polaków w sobotnim konkursie 

Piotr ŻyłaDawid Kubacki, uzyskując 132,5 metra, spadł na trzecie miejsce. Zawody wygrał Eisenbichler, który skoczył aż 141 metrów. W konkursie zapunktowali wszyscy Polacy. W najlepszej "dziesiątce" znalazł się jeszcze Klemens Murańka, który skończył zawody na dziewiątym miejscu. Tuż za nią jedenasty był Andrzej Stękała (131 i 131,5 metra), dwunasty Kamil Stoch (125,5 i 136 metrów), a na 22. pozycji zawody zakończył Paweł Wąsek (130 i 123,5 metra).

- Dwóch Polaków na podium, trzech w Top 10, pięciu w Top 12, szósty na 22. miejscu - na dwa tygodnie przed mistrzostwami świata w Planicy zaczynamy wyglądać na najmocniejszą drużynę. To świetna wiadomość - napisał Łukasz Jachimiak, dziennikarz Sport.pl w swoim tekście.  Żaden z polskich skoczków jeszcze nigdy nie wygrał zawodów PŚ w Kuusamo.

W klasyfikacji generalnej PŚ liderem jest Eisenbicheler - 200 pkt., którzy wyprzedza drugiego Piotra Żyłę - (125 pkt), i trzeciego Karla Geigera (109 pkt.). Czwarty jest Halvor Egner Granerud (100 pkt.), a piąty Dawid Kubacki (84 pkt.).

Drugi konkurs PŚ w Kuusamo? Gdzie i o której? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

W niedzielę odbędą się kolejne indywidualne zawody zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata. Konkurs będzie transmitowany przez stację TVP1 i Eurosport 1 oraz w formie streamu online przez portal sport.tvp.pl. Początek o godz. 15:30. Wcześniej, bo już o 14:00 rozpoczną się kwalifikacje. Relacje na żywo na Sport.pl!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.