Piotr Żyła pobił rekord Adama Małysza! Do rekordu świata jeszcze sporo brakuje

Piotr Żyła dzięki drugiemu miejscu w sobotnim konkursie w Ruce pobił wyjątkowy rekord ustanowiony przez Adama Małysza. Żyła został najstarszym polskim skoczkiem na podium zawodów Pucharu Świata w historii.

Ostatnie podium w karierze Małysza to jego ostatni konkurs w karierze - w marcu 2011 roku w Planicy był trzeci, a ten sam konkurs wygrał Kamil Stoch. Małysz miał wtedy 33 lata, 3 miesiące i 17 dni. Żyła, stając na podium w Ruce, miał 33 lata, 10 miesięcy i 17 dni.

Znakomity występ Żyły dał mu wyjątkowy rekord! Przebił wyczyn Małysza

W światowej czołówce Żyle do rekordu jeszcze trochę brakuje. Najstarszym zawodnikiem na podium w historii całego Pucharu Świata jest Noriaki Kasai, który w 2017 roku był trzeci w Planicy. Miał wówczas 44 lata, 9 miesięcy i 23 dni. Jego rodak, Takanobu Okabe, który jest drugi w tej kategorii, stawał na nim w wieku 38 lat, 8 miesięcy i 12 dni. Za nim są jeszcze Simon Ammann i Robert Kranjec.

Piotr Żyła w KuusamoPodwójne podium Polaków jak za Horngachera. A Murańka, Stękała i Wąsek nie gorsi niż Stoch

Żyła jest także najstarszym zawodnikiem, który wygrał konkurs PŚ w lotach i trzecim najstarszym skoczkiem, który tego dokonał w historii PŚ. Podium w Ruce to jego dziesiąte w karierze. Pierwszy raz dokonał tego w Oslo w 2013 roku, gdy wygrał zawody ex aequo z Gregorem Schlierenzauerem

Daniel Andre Tande groźnie upadł w RuceDramatyczne sceny w Ruce. Mistrz świata opuścił zeskok na noszach [WIDEO]

Po dwóch konkursach indywidualnych tego sezonu PŚ Żyła ma w dorobku 125 punktów i w klasyfikacji generalnej jest drugi. Prowadzi zwycięzca zawodów w Ruce i Wiśle, Markus Eisenbichler. Kolejny konkurs zaplanowano już na niedzielę. Pierwsza seria rozpocznie się o godzinie 15:30, a seria próbna o godzinę wcześniej. Relacja na żywo na Sport.pl.

Piotr Żyła skomentował swoje podium w Ruce. Zrobił sobie zdjęcie ze św. MikołajemŻyła skomentował konkurs. Było o św. Mikołaju, dmuchaniu i d...