Żyła skomentował konkurs. Było o św. Mikołaju, dmuchaniu i d...

Piotr Żyła zajął drugie miejsce w konkursie indywidualnym PŚ w skokach narciarskich w Ruce. Polak zdradził, co zrobił po pierwszym skoku, gdy był jeszcze czwarty. - Po pierwszej serii myślę sobie: Dawid odskoczył, trzeba mocno rypnąć. Po pierwszej serii zrobiłem sobie selfie ze świętym Mikołajem i mówiłem mu, żeby mi dmuchał, bo będzie d... i chyba dmuchał, bo poleciałem - śmiał się w rozmowie dla TVP Sport.

Żyła po pierwszym skoku był na czwartym miejscu i tracił nieco do Dawida Kubackiego, który zajmował drugą pozycję. Pomiędzy nimi był jeszcze Japończyk Yukiya Sato, który skoczył nieco krócej od Polaków - 127 metrów - i dzięki niemu Żyła po próbie na 136 metrów był już pewny awansu na podium. Później wyprzedził jeszcze Kubackiego, który uzyskał 132,5 metra. Lepszy od niego był tylko lider PŚ, Markus Eisenbichler. Żyła dzięki podium w Ruce w klasyfikacji generalnej jest na drugiej pozycji. 

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

Zdjęcie z św. Mikołajem i lot po podium. Co za dzień Piotra Żyły w Ruce!

Jak Żyła skomentował swoje pierwsze podium? - Po pierwszej serii myślę sobie: Dawid odskoczył, trzeba mocno rypnąć. Po pierwszej serii zrobiłem sobie selfie ze świętym Mikołajem i mówiłem mu, żeby mi dmuchał, bo będzie dupa. I chyba dmuchał, bo poleciałem. To moje drugie podium w tym sezonie, co tu się dzieje?! - relacjonował Piotr Żyła w rozmowie udzielonej tuż po konkursie dla TVP Sport

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata. Polak wicelideremKlasyfikacja generalna Pucharu Świata. Polak wiceliderem

- Koncentrowałem się na tym, co dla mnie kluczowe. Czy wszystko zagrało? Nie wiem, ale jutro mamy kolejny konkurs i tam znów chce się dobrze spisać - wskazał Żyła

Piotr Żyła w KuusamoPodwójne podium Żyły i Kubackiego w Ruce! Wszyscy Polacy zapunktowali!

W niedzielę skoczków czeka kolejny konkurs indywidualny. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 15:30, a godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna. Relacja na żywo na Sport.pl. 

Daniel Andre Tande groźnie upadł w RuceDramatyczne sceny w Ruce. Mistrz świata opuścił zeskok na noszach [WIDEO]