Podwójne podium Żyły i Kubackiego w Ruce! Wszyscy Polacy zapunktowali!

Podwójne podium dla Polaków w Ruce! Piotr Żyła drugi, a Dawid Kubacki trzeci w drugim konkursie indywidualnym tego sezonu PŚ w skokach narciarskich! Za nami wspaniały konkurs, w którym punktowali wszyscy polscy zawodnicy!

Po pierwszej serii konkursowej sytuacja Polaków była świetna. Dawid Kubacki po skoku na 139 metrów był drugi, a Piotr Żyła po próbie na 136 metrów zajmował czwarte miejsce. Wszyscy Polacy dostali się do drugiej serii, a niespodziewanie najgorszym był Kamil Stoch, który skoczył 125 metrów. 

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

Dwóch Polaków na podium, wszyscy zapunktowali! Co za konkurs w Ruce!

Ostatecznie na podium w Ruce weszło dwóch Polaków! Piotr Żyła po skoku na 137 metrów awansował na drugie, a Dawid Kubacki, uzyskując 132,5 metra, spadł na trzecie miejsce. Zawody wygrał Eisenbichler, który skoczył aż 141 metrów.

W konkursie zapunktowali wszyscy Polacy. W najlepszej "dziesiątce" znalazł się jeszcze Klemens Murańka, który skończył zawody na dziewiątym miejscu. Tuż za nią jedenasty był Andrzej Stękała (131 i 131,5 metra), dwunasty Kamil Stoch (125,5 i 136 metrów), a na 22. pozycji zawody zakończył Paweł Wąsek (130 i 123,5 metra).

Niedzielny konkurs zaplanowano na niedzielę o 15:30. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna. Relacja na żywo na Sport.pl!