Świetne skoki Polaków przed konkursem w Ruce! Stoch wysoko, wszyscy w czołowej "dwudziestce"!

Kamil Stoch uplasował się najwyżej z Polaków w serii próbnej przed sobotnim konkursem indywidualnym w Ruce. Skoczył aż 137,5 metra, co dało mu czwarte miejsce. Gdyby to był konkurs, Stoch walczyłby o zwycięstwo, a pozostali Polacy punktowali - każdy z nich znalazł się w czołowej "20".

Po bardzo udanych kwalifikacjach w Ruce, które wygrał Dawid Kubacki, wszyscy oczekiwali dobrej formy Polaków tuż przed konkursem indywidualnym w sobotę. I się nie pomylili. Serię zaczęły dalekie skoki Norwegów - Daniela Andre Tandego (135 metrów), czy Johanna Andre Forfanga (133 metry), ale później dołączyli do nich także m.in. polscy skoczkowie. 

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

Bardzo dobry występ polskich skoczków przed konkursem w Ruce! 

Najpierw 129,5 metra skoczył Paweł Wąsek, a później aż 137,5 Kamil Stoch. Kolejni polscy zawodnicy skakali solidnie, ale bez takich wystrzałów. Świetny skok oddał dopiero Piotr Żyła, uzyskując 133 metry. 

Obrońca Pucharu Świata w skokach zakażony koronawirusem! Udział w MŚ w lotach poważnie zagrożonyObrońca Pucharu Świata w skokach zakażony koronawirusem! Udział w MŚ w lotach poważnie zagrożony

Ostatecznie czwartego Stocha wyprzedziło trzech zawodników - Halvor Egner Granerud (141 metrów), lider PŚ, Markus Eisenbichler (138,5 metra) i wspomniany Daniel Andre Tande. Wszyscy Polacy znaleźli się natomiast w czołowej "dwudziestce" serii - ósmy był Piotr Żyła, dziesiąty Paweł Wąsek, dwunasty Dawid Kubacki (127,5 metra), szesnasty Klemens Murańka (124 metry), a dziewiętnasty Andrzej Stękała (122 metry). 

Dawid KubackiPolscy skoczkowie chcą przełamać fatum. Najgorsze miejsce dla nas w kalendarzu Pucharu Świata

Początek pierwszego konkursu podczas weekendu Pucharu Świata w Ruce już o 16:30. W niedzielę konkurs zaplanowano na 15:30, a seria próbna odbędzie się o godzinę wcześniej. Relacje na żywo na Sport.pl.

Piotr Żyła zjechał po poręczy na schodach. Ryzykowna zabawa reprezentanta Polski"Druga seria Kuussammoo Pieter Żyła na belce". Żyła opublikował kuriozalny film [WIDEO]

Więcej o: