Dawid Kubacki wygrywa kwalifikacje w pięknym stylu! Popis Polaków w Kuusamo!

Dawid Kubacki wygrał kwalifikacje Pucharu Świata w Kuusamo na skoczni Ruka. Polak skoczył aż 135,5 metra! Drugi był Karl Geiger - 132 metry, a trzeci Halvor Egner Granerud - również 132 metry. Wszyscy Polacy awansowali do sobotniego konkursu indywidualnego.

W kwalifikacjach wzięło udział sześciu Polaków - Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Klemens Murańka, Kamil Stoch, Andrzej Stękała i Dawid Kubacki.

Zobacz wideo

Piękny skok Kubackiego daje mu wygraną w kwalifikacjach!

Najlepszy ze skoczków Michała Doleżala był Dawid Kubacki który skoczył 135,5 metra i zajął pierwsze miejsce na skoczni Ruka! Wyprzedził Karla Geigera i Halvora Egnera Graneruda. Stękała uzyskał 112,5 metra (32. miejsce), Murańka - 112,5 metra (26. miejsce), Stoch - 120,5 metra (10. miejsce), Piotr Żyła - 129 metrów (5. miejsce), a Paweł Wąsek - 113,5 m (28. miejsce).

Tak wygląda czołówka kwalifikacji do konkursu PŚ w Kuusamo:

Kwalifikacje w KuusamoKwalifikacje w Kuusamo screen - skijumping.pl

Tak wygląda sytuacja przed skokami w Ruce! Te zawody od zawsze kojarzone są z wiatrem

Wisła gorsza niż Ruka? Tak, to możliwe. Prognoza pogody na najbliższy weekend, gdy w Finlandii odbędą się kolejne zawody cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich, wskazuje, że warunki będą lepsze niż w Polsce i może się okazać, że zawody będą mniej zdominowane przez wiatr. Więcej przeczytacie w tekście Jakuba Balcerskiego.

Liderem klasyfikacji generalnej po zawodach w Wiśle jest Niemiec Markus Eisenbichler. Konkurs sobotni rozpocznie się o 18:30, a niedzielny zaczyna się o 9:50.

Więcej o: