Bardzo dobre skoki Polaków w treningach! Wielka forma dwóch skoczków

Za nami piątkowe skoki treningowe. Najlepsi byli: Halvor Egner Granerud oraz Marcus Eisenbichler, którzy pokazali wielka formę. Polacy jednak też mogą być zadowoleni.

Halvor Egner Granerud wygrał obie piątkowe sesja treningowe przed kwalifikacjami do sobotniego konkursu Pucharu Świata na skoczni Rukatunturi w Ruce. Norweg poszybował na odległość 140,5 m i 140 m. W pierwszym treningu najlepszy z Polaków okazał się Kamil Stoch (142,5 m), który był czwarty. W drugim treningu lepszy okazał się Piotr Żyła, któremu wystarczyło 131 metrów, aby być czwartym. W drugiej serii treningowej dobrze wypadli Polacy. W czołowej 11 znalazło się aż pięciu biało-czerwonych skoczków. Pełne wyniki znajdziecie poniżej:

Zobacz wideo Grosicki: Przeżywam, że nie gram. Sytuacja jest ciężka [Sekcja Piłkarska #73]

Żelisław Żyżyński odchodzi z Canal+ Dziennikarz niespodziewanie rzucił pracę w Canal+. Zaskakujące plany. "Wielki projekt"

I trening piątkowy

II trening piątkowy

A co się działo na trzecim treningu?

Liderem klasyfikacji generalnej po zawodach w Wiśle jest Markus Eisenbichler. I to właśnie Niemiec wygrał trzeci trening. Na podium znaleźli się także Granerud i Żyła. Dawid Kubacki był siódmy, Klemens Murańka 15, a Andrzej Stękała 19. Z kolei Kamil Stoch osiągnął 112.5 metra i zajął dopiero 36. miejsce.

Tak wygląda sytuacja przed skokami w Ruce! Te zawody od zawsze kojarzone są z wiatrem

Wisła gorsza niż Ruka? Tak, to możliwe. Prognoza pogody na najbliższy weekend, gdy w Finlandii odbędą się kolejne zawody cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich, wskazuje, że warunki będą lepsze niż w Polsce i może się okazać, że zawody będą mniej zdominowane przez wiatr. Więcej przeczytacie w tekście Jakuba Balcerskiego.

Liderem klasyfikacji generalnej po zawodach w Wiśle jest Niemiec Markus Eisenbichler. Konkurs sobotni rozpocznie się o 18:30, a niedzielny zaczyna się o 9:50.

Trumna Diego Maradony Skandal przed pogrzebem Diego Maradony. "Nie wiem, dlaczego oni mi to robią"

Więcej o: