Główni rywale polskich skoczków nie jadą do Kuusamo. Gwiazdy zakażone

Jak informuje portal skijumping.pl, Austriacy potwierdzili zakażenia koronawirusem w kadrze skoczków po zawodach w Wiśle. Pozytywne testy uzyskało dwóch zawodników i trener.

Zawodnicy, którzy są zakażeni koronawirusem to Philipp Aschenwald i Gregor Schlierenzauer. Pozytywny wynik testu uzyskał także trener Andreas Widhoelzl i jego asystent, Robert Treitinger.

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

Cztery przypadki koronawirusa w austriackiej kadrze! Do Finlandii lecą rezerwowi!

W Ruce zamiast kadry narodowej, która w całości udała się na kwarantannę, wystartuje sześciu zawodników z zespołu Floriana Lielgla (kadra B). To Manuel Fetner, David Haagen, Timon-Pascal Kahofer, Clemens Leitner, Markus Schiffner i Marco Woergoetter. 

Austriacy poinformowali, że chcieliby w jak największyn gronie pojawić się na zawodach w rosyjskim Niżnym Tagile, będącymi ostatnim przystankiem przed MŚ w lotach narciarskich w Planicy. To będzie jednak utrudnione - muszą podróżować na własną rękę, bo FIS organizuje lot czarterowy do Rosji prosto z Finlandii. - Zawodnicy z negatywnymi wynikami testów będą mogli polecieć do Niżnego Tagiłu. Naszym głównym celem pozostaje jednak wyjazd w najsilniejszym składzie do Planicy - mówił cytowany w komunikacie dyrektor sportowy skoków i kombinacji, Mario Stecher.

Zawody PŚ w Ruce potrwają od piątku 27 listopada do niedzieli 29 listopada. Na pierwszy dzień przewidziano oficjalne treningi i kwalifikacje, a na następne dwa konkursy indywidualne. Liderem klasyfikacji generalnej po zawodach w Wiśle jest Niemiec Markus Eisenbichler.

W pierwszym konkursie drużynowym najlepsza okazała się Austria, drugie miejsce zajęli Niemcy, a tuż za nimi uplasowała się Polska.

Więcej o: