Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich przełożone! Nie będzie legendarnego konkursu

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem nie odbędą się w drugi dzień świąt. Wtedy Polacy będą już w drodze na Turniej Czterech Skoczni, gdzie w tym sezonie muszą się zjawić szybciej niż zwykle ze względu na testy na koronawirusa.

Zawody, które tradycyjnie są planowane na 26 grudnia, mają zostać przeniesione na wcześniejszy termin, prawdopodobnie 23 grudnia. Zależało to od możliwości przeprowadzenia transmisji przez Telewizję Polską, ale portal TVP Sport podał już informację o zgodzie na nową datę konkursu.

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

Mistrzostwa Polski w skokach przełożone! Polacy muszą wcześniej wyjechać do Niemiec 

Po nim i krótkim świętowaniu z rodzinami polscy skoczkowie wyruszą do Oberstdorfu, gdzie już 29 grudnia ma rozpocząć się 69. Turniej Czterech Skoczni. Zawody w Niemczech na ten moment planuje się z udziałem publiczności. Na trybunach Audi Arena miałoby zasiąść około 2,5 tysiąca widzów. Liczba może zostać jeszcze ograniczona przez kwestię epidemii koronawirusa i ewentualnego wzrostu zakażeń. 

W zeszłym roku świąteczny konkurs mistrzostw Polski został odwołany przez zbyt trudne warunki do przygotowania skoczni w Wiśle-Malince. Ostatnim zimowym mistrzem Polski jest Kamil Stoch, który w 2018 roku triumfował przed Dawidem Kubackim i Stefanem Hulą. Wówczas zawody także odbywały się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. 

Więcej o: