Duże problemy Kamila Stocha w Wiśle! Co z niedzielnym konkursem indywidualnym?

Kamil Stoch w sobotę miał duże problemy z migreną i to znacznie utrudniło mu rywalizację w konkursie drużynowym. Okazuje się, że takie problemy zdarzały się w przeszłości. Pytanie pojawia się jednak o niedzielny konkurs indywidualny, bo po piątkowych skokach Stoch wydawał się być jednym z kandydatów do zwycięstwa.

Polska udanie rozpoczęła sezon Pucharu Świata! Biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce za Austrią i Niemcami. Polacy mieli dzisiaj dużo trudniej, bo nie w pełni sił był Kamil Stoch, który po konkursie powiedział o silnych bólach migrenowych. - Podjął walkę, ale w razie czego byliśmy też przygotowani na zmianę. Po to jest piąty zawodnik - powiedział Michal Doleżal. Stoch skoczył 118,5 metra, a później 126 metrów i indywidualnie dałoby mu to jedenastą lokatę. Z biało-czerwonych lepiej wypadli Dawid Kubacki i Piotr Żyła

Zobacz wideo "Mogę robić głupie miny i tego nie widzicie"

Stoch walczył nie tylko z rywalami. Co z niedzielą?

55 sekund, tyle trwała sobotnia rozmowa z Kamilem Stochem, który nie zaprezentował się najlepiej w sobotniej drużynówce, ale teraz już wiadomo dlaczego. Po konkursie cały sztab zdradził dlaczego. Chodzi konkretnie o migrenowy ból głowy, z którym Stoch musiał sobie radzić od samego rana. - Dzisiaj nie było łatwo, bo warunki były na bardzo wysokim poziomie, warunki się zmieniały i rozbieg był nisko. Z drugiej strony wydaje mi się, że zrobiliśmy niesamowicie dobrą pracę i trzecie miejsce na sam początek jest jak najbardziej super. Ja sam zmagałem się z innym problemem, mianowicie dużym bólem głowy, wręcz migreną, która nie ułatwiała skakania. Koniec końców uważam, że wynik był bardzo pozytywny. 

- To nie jest pierwszy raz, jak Kamilowi przytrafią się taka migrena. Myślę, że w niedzielę wszystko powinno już wrócić do normalnej dyspozycji i będzie lepiej niż w sobotę - zauważył Doleżal.

Więcej o: