Stoch dostał zaległe trofeum. "Dobrze, że talerza na pół nie przecięli"

- Dobrze, że talerza na pół nie przecięli - tak na otrzymanie zaległego trofeum za turniej Raw Air z poprzedniego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich zareagował Kamil Stoch.

Polak odpowiedział w ten sposób na jeden z komentarzy pod swoim zdjęciem z trofeum, które wywalczył w marcu tego roku podczas przerwanego turnieju Raw Air w Norwegii. Stoch wygrał klasyfikację generalną i jeden z konkursów rozgrywany w Lillehammer. Trofeum, które dostał, przypomina ogromny talerz lub paterę. - Udane rozpoczęcie sezonu. I nawet niespodziankę dostałem - pisał w poście Stoch

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

Stoch nawiązał do obniżenia nagrody za Raw Air. Po kwalifikacjach w Wiśle dostał "talerz"

Skoczek nawiązał w ten sposób do obniżenia nagrody finansowej przez organizatorów Raw Air ze względu na epidemię koronawirusa i kryzys, który mocno odbił się na norweskich skokach narciarskich. Miało to być 60 tysięcy euro, a otrzymał 33 750 euro. 

 

Później Stoch czekał na "talerz", który dostał dopiero po wygranych kwalifikacjach w Wiśle z rąk nowego dyrektora Pucharu Świata, Sandro Pertile. Komentarzem na Instagramie Stoch potwierdził, że czuje się bardzo spokojny przed pierwszymi konkursami sezonu.

Kamil Stoch odebrał trofeum za Raw AirKamil Stoch wreszcie się doczekał! Odebrał trofeum za zwycięstwo w prestiżowym cyklu

- Po Polaku widać, że tryska energią, żartuje z dziennikarzami. I jak sam przyznaje, nigdy nie czuł się bardziej spokojny przed startem sezonu. Takie zachowania u Stocha zawsze zwiastowały jedno - dużą formę. A wiadomo, że już za trzy tygodnie mistrzostwa świata w lotach. Ostatni brakujący skalp w karierze skoczka - pisał dziennikarz Sport.pl, Piotr Majchrzak.

Stoch wbijał szpilki dziennikarzom. Po kwalifikacjach zrobił coś innegoStoch wbijał szpilki dziennikarzom. Po kwalifikacjach zrobił coś innego

W sobotę Kamil Stoch wystąpi podczas konkursu drużynowego w Wiśle (start pierwszej serii o 16). Poza nim Michal Doleżal do startu w Wiśle wybrał także Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę i Klemensa Murańkę. Konkurs indywidualny odbędzie się w niedzielę o godzinie 16. Relacja na żywo z obu wydarzeń na Sport.pl. 

Piotr Żyła, Puchar Świata w WiśleRok temu twarz rozbił tu Piotr Żyła. Tym razem wszyscy są zachwyceni