Kamil Stoch wygrywa kwalifikacje w Wiśle! Jedenastu Polaków w konkursie

Kamil Stoch wygrał kwalifikacje przed niedzielnym konkursem indywidualnym w Wiśle. Do zawodów awansowało łącznie jedenastu Polaków!

Serie treningowe w Wiśle były pierwszym akcentem weekendu inaugurującego sezon Pucharu Świata w Wiśle. W nich najlepsi byli Markus Eisenbichler i Stefan Kraft, wśród Polaków nieźle spisywali się Kamil Stoch i Klemens Murańka.

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

Kamil Stoch wygrał kwalifikacje w Wiśle! Świetny skok Polaka!

W kwalifikacjach najlepiej skoczył jednak Kamil Stoch! Polak uzyskał aż 132 metry, a do tej odległości nie zbliżył się żaden z jego rywali. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Yukiyę Sato (129 metrów), a na trzecim miejscu Markusa Eisenbichlera (129,5 metra). 

W najlepszej dziesiątce pojawiło się jeszcze dwóch polskich skoczków - piąty Dawid Kubacki (123,5 metra) i dziesiąty Piotr Żyła (121,5 metra). Nieco niżej sklasyfikowano Aleksander Zniszczoł (17. miejsce, 121 metrów), Andrzej Stękała (18. miejsce, 121 metrów), Klemens Murańka (28. miejsce, 115 metrów). 

Na co stać polskich skoczków? Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

Słabiej spisali się Paweł Wąsek (33. miejsce, 115 metrów), Jakub Wolny (35. miejsce, 118,5 metra), Stefan Hula (44. miejsce, 111,5 metra), Tomasz Pilch (45. miejsce, 112,5 metra), Maciej Kot (50. miejsce, 111,5 metra).

Michal Doleżal ogłosił skład na konkurs drużynowy! Powrót po pięciu latachMichal Doleżal ogłosił skład na konkurs drużynowy! Powrót po pięciu latach

Do niedzielnego konkursu awansowało jedenastu Polaków, zabraknie w nim jedynie Jarosława Krzaka (60. miejsce, 103,5 metra), który debiutował w zawodach Pucharu Świata. W sobotę zaplanowano w Wiśle konkurs drużynowy. Michal Doleżal poinformował już o składzie polskiej kadry. Relacje na żywo z obu wydarzeń na Sport.pl. 

Więcej o: