Michal Doleżal ogłosił skład na konkurs drużynowy! Powrót po pięciu latach

Poznaliśmy skład polskich skoczków na sobotni konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle-Malince. Wystąpią w nim Piotr Żyła, Klemens Murańka, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

Informację tuż po zakończeniu piątkowych kwalifikacji podał portal skaczemy.pl. Michal Doleżal wybrał trójkę najlepszych zawodników polskiej kadry zeszłego sezonu, którą stanowią Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch, a także Klemensa Murańkę. On błysnął podczas serii treningowych - był w nich piąty i ósmy (132,5 oraz 124,5 metra).

Zobacz wideo Na co stać polskich skoczków? "Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany"

Doleżal podał skład na pierwszy konkurs sezonu! Murańka wraca po pięciu latach!

Ostatni raz, gdy Klemens Murańka skakał w konkursie drużynowym to 21 listopada 2015 roku i konkurs w niemieckim Klingenthal, gdy Polacy w składzie Maciej Kot, Klemens Murańka, Jan Ziobro i Kamil Stoch zajęli szóste miejsce. Wygrywali wówczas Niemcy, przed Słowenią i Austrią. 

Kwalifikacje przed niedzielnym konkursem wygrał Kamil Stoch, a awans do niego wywalczyło aż jedenastu Polaków. Stoch oddał najdłuższy skok całej serii - poleciał na 132. metr! W dziesiątce byli jeszcze Dawid Kubacki i Piotr Żyła. 

Kamil StochKamil Stoch wygrywa kwalifikacje w Wiśle! Jedenastu Polaków w konkursie

Konkurs drużynowy w Wiśle zaplanowano na sobotę, w niedzielę odbędą się zawody indywidualne. Relacje na żywo z obu wydarzeń na Sport.pl.