Startuje Puchar Świata w skokach! Gdzie i kiedy obejrzeć konkursy? Terminarz

W najbliższy weekend startuje kolejny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Pierwsze konkursy odbędą się w Wiśle. Jak wygląda terminarz oraz gdzie obejrzeć zmagania skoczków?

Poprzedni sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich został przerwany z powodu pandemii koronawirusa. Odwołano trzy ostatnie konkursy w Norwegii. Przedwczesnym zdobywcą Kryształowej Kuli został Stefan Kraft. Kamil Stoch z kolei został otrzymał nagrodę z cyklu Raw Air. 

Zobacz wideo Michal Doležal ocenił formę polskich skoczków

Rozpoczyna się Puchar Świata w skokach narciarskich. Jak wygląda terminarz w Wiśle?

Najbliższy konkurs, który odbędzie się w Wiśle, został rozplanowany według klasycznego schematu. W sobotę rozpoczną się zmagania drużynowe, w niedzielę zawody indywidualne. Piątek to czas kwalifikacji, do których przystąpi aż dwunastu Polaków. Poza znanymi już polskim kibicom skoczkami wystartuje debiutant - Jarosław Krzak.

 • Piątek (20.11.2020)
 1. 15:45 - oficjalny trening (dwie serie)
 2. 18:00 - kwalifikacje
 • Sobota (21.11.2020)
 1. 15:00 - seria próbna
 2. 16:00 - pierwsza seria konkursu drużynowego 
 • Niedziela (22.11.2020)
 1. 15:00 - seria próbna
 2. 16:00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

Polscy skoczkowie mają pojawić się w Wiśle w czwartek. W środę odbyły się testy skoczni im. Adama Małysza, na której sztuczny śnieg rozłożono już kilka dni temu. Zgodnie z kalendarzem Pucharu Świata,  zaplanowano łącznie 28 konkursów indywidualnych i siedem drużynowych, w tym jeden zespołów mieszanych. Sezon skończy się dopiero 28 marca w Planicy.

Trener Michal Doleżal wybrał skład dwunastu polskich skoczków: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Macieja Kota, Jarosława Krzaka, Klemensa Murańkę, Tomasza Pilcha, Andrzeja Stękałę, Pawła Wąska, Jakuba Wolnego i Aleksandra Zniszczoła.

Puchar Świata w skokach narciarskich. Pierwsze konkursy w Wiśle. Gdzie i kiedy oglądać? Transmisja TV, stream online

Puchar Świata w skokach narciarskich będzie towarzyszył kibicom sportów zimowych od piątku do niedzieli. Zmagania skoczków transmitowane będą na antenach TVP1, TVP Sport oraz Eurosport. Dodatkowo wydarzenie będzie można obejrzeć w aplikacji lub serwisie internetowym sport.tvp.pl. Piątkowe kwalifikacje rozpoczną się we wszystkich stacjach o godz. 18:00. Relację na żywo poprowadzi portal Sport.pl

Sobota - konkurs drużynowy

 • TVP1 - studio od godz. 15:50, konkurs od godz. 16:00
 • TVP Sport - studio od godz. 14:55, konkurs od godz. 16:00
 • Eurosport - studio od godz. 15:00, konkurs od godz. 16:00

Niedziela - konkurs indywidualny

 • TVP1 - studio od godz. 15:50, konkurs od godz. 16:00
 • TVP Sport - studio od godz. 15:05, konkurs od godz. 16:00
 • Eurosport - studio od godz. 15:00, konkurs od godz. 16:00
Więcej o: