Wielki powrót do PŚ! Dwukrotny mistrz olimpijski w skokach znów chce zachwycać

Andreas Wellinger wraca do zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dwukrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich chce się pokazać z najlepszej możliwej strony.

Złoty medal olimpijski Andreas Wellinger zdobył podczas igrzysk w Pjongczangu (2018 rok) na skoczni normalnej oraz cztery lata wcześniej w Soczi (drużynowo). W marcu 2019 roku doznał kontuzji, która wykluczyła możliwość startu w zawodach przez wiele miesięcy. Niemiec zerwał więzadło krzyżowe w kolanie.

Zobacz wideo Michal Doležal ocenił formę polskich skoczków

Andreas Wellinger chce wrócić na szczyt. "Starego Andiego Wellingera już nie będzie"

- Okaże się, jak pójdzie mi w zawodach, czy odnajdę właściwy rytm. Ale jestem ambitny i już tej zimy chcę wrócić na szczyt - cytuje Andreasa Wellingera "TVP Sport" - Starego Andiego Wellingera już nie będzie. W ciągu ostatniego roku wiele się zmieniło. Towarzyszą mi nowe uczucia - dodał 25-letni Niemiec.

Gregor Schlierenzauer podczas 68. Turnieju Czterech Skoczni. Innsbruck, Austria, 4 stycznia 2020Legendarny skoczek zapowiada powrót na szczyt! 2173 dni bez zwycięstwa w PŚ!

Jak podają media, Andreas Wellinger wystartuje w najbliższych zawodach Pucharu Świata, które rozpoczną się konkursami w Wiśle, jednak trener skoczka narciarskiego nie ma wobec zawodnika wygórowanych oczekiwań. Warto zaznaczyć, że 25-latek trenuje pod okiem Stefana Horngachera, byłego trenera polskiej kadry.

Przygotowania skoczni w WiśleSkocznia w Wiśle ma nowego sponsora! Wiadomo co z "imieniem Adama Małysza"

Poza dwoma złotymi medalami igrzysk olimpijskich z 2018 oraz 2014 roku, Andreas Wellinger zdobył również wicemistrzostwo olimpijskie indywidualnie na skoczni dużej (Pjongczang) oraz drużynowo na tym samym wydarzeniu. W 2018 roku lepszy na K-125 od Niemca był Kamil Stoch. Poza trofeami olimpijskimi skoczek zdobył złoty i dwa srebrne medali z mistrzostw świata w Lahti w 2017 roku.

Więcej o: