Skocznia w Wi¶le ma nowego sponsora! Wiadomo co z "imieniem Adama Małysza"

Skocznia w Wi¶le pozyskała nowego sponsora, nietytularnego. Obiekt będzie wspierać firma Blachotrapez, o czym poinformował TVP Sport.

- Pozyskaliśmy nowego sponsora, ale nietytularnego. Podpisaliśmy umowę z firmą Blachotrapez. Nie zmienia się nazwa, ale od teraz mamy jednego większego sponsora, który pozwala nam pokrywać koszty działalności obiektu - powiedział sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego Jan Winkiel w rozmowie z TVP Sport.

Zobacz wideo Karolina Owczarz przed KSW 56: W mojej karierze brakuje jeszcze nokautu

Nowy sponsor skoczni w Wiśle

To oznacza, że skocznia nadal będzie nosić imię Adama Małysza, wybitnego polskiego skoczka, który pochodzi z Wisły, a który dziś pracuje przy polskiej kadrze. Imię to obiekt nosi od 2008 roku. 

Alarm po meczu z Polską! Mecz Ligi Narodów może zostać odwołany! Lawina zakażeńAlarm po meczu z Polską! Mecz Ligi Narodów może zostać odwołany! Lawina zakażeń

Na skoczni w Wiśle zainaugurowany zostanie nowy sezon Pucharu Świata. To już w przyszły weekend. 20 listopada w pi±tek kwalifikacje do konkursu indywidualnego. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę zawody indywidualne. Rekordzistą obiektu jest Austriak Stefan Kraft. Zdobywca Kryształowej Kuli w styczniu 2013 roku skoczył 139 metrów. Jeszcze dalej poszybował Słoweniec Peter Prevc (140,5 metra), ale podparł skok.

Daniel Hoyo-Kowalski podpisał nowy kontrakt z WisłąWisła Kraków podpisała kluczowy kontrakt! Uratowali kolejne miliony

Jak podał portal skijumping.pl, z inauguracji Pucharu Świata w Wiśle zrezygnowała reprezentacja Finlandii. Powód? Względy zdrowotne. Decyzję zasugerował zawodnikom i trenerom lekarz fińskiej kadry. Szkoleniowiec skoczków z Finlandii Janne Vaatainen dodał, że głównym celem jego zawodników w nadchodzącym sezonie są konkursy Puchary Świata w Ruce i Lahti oraz mistrzostwa świata w lotach i mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. 

Więcej o: