Sensacyjne wyniki sprawdzianu polskich skoczków! Stoch, Kubacki i Żyła przegrali niespełnionym talentem!

Klemens Murańka niespodziewanie był najlepszym zawodnikiem ostatniego sprawdzianu polskich skoczków na Wielkiej Krokwi. Jak podaje portal skaczemy.pl, zakopiańczyk wyprzedził Kamila Stocha. Słabo, jak na stawkę rywalizacji poradzili sobie Dawid Kubacki i Piotr Żyła.

Portal skaczemy.pl udostępnił wyniki wewnętrznego sprawdzianu polskich skoczków, który sztab szkoleniowy zdecydował się przeprowadzić w czwartek na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Rezultaty niektórych zawodników mogą mocno dziwić. 

Zobacz wideo Dawid Kubacki o problemach na tym etapie przygotowań

Murańka najlepszy na sprawdzianie polskich skoczków w Zakopanem! Wyniki mogą dziwić

Najlepszy okazał się Klemens Murańka, który wyprzedził Kamila Stocha i Tomasza Pilcha. Słabo wypadli Dawid Kubacki (trzecia pozycja ex aequo z Pilchem) i Piotr Żyła (piąte miejsce). Nie przekazano, jakie odległości uzyskiwali poszczególni zawodnicy, a także numerów belek, z jakich skakali czy pomiaru siły wiatru. - Delikatny niepokój - tymi słowami można opisać sytuacji polskich skoczków narciarskich na miesiąc przed startem zimowego Pucharu Świata. W skokach zawsze trudno cokolwiek przewidywać, a teraz jest jeszcze trudniej, bo latem nie było żadnej możliwości porównania sił na tle stawki. Nie możemy więc wyciągać daleko idących wniosków. Możemy oceniać po tym, co widzimy i np. ostatnie skoki Dawida Kubackiego mogą odrobinę zaniepokoić - pisał niedawno dziennikarz Sport.pl, Piotr Majchrzak. 

Dyspozycja Murańki czy Pilcha może cieszyć, ale martwi forma mistrza Polski ze Szczyrku, Dawida Kubackiego. Skoczek już przed zawodami na obiekcie Skalite przegrywał z innymi zawodnikami naszej kadry, a w zeszłym sezonie przez długi czas był jej liderem. 

Kamil Stoch w SapporoPŚ na jednej z najbardziej znanych skoczni odwołany! Polacy tam zachwycali

Klasyfikacja sprawdzianu z Zakopanego:

 1. Klemens Murańka (282 pkt.)
 2. Kamil Stoch (276,5)
 3. Tomasz Pilch i Dawid Kubacki (272)
 4. Piotr Żyła 
 5. Paweł Wąsek
 6. Aleksander Zniszczoł 
 7. Andrzej Stękała
 8. Maciej Kot
 9. Jakub Wolny
 10. Stefan Hula
 11. Jarosław Krzak
 12. Kacper Juroszek

Rekordowa obsada PŚ w Wiśle! Wszyscy chcą wykorzystać polskie przepisyRekordowa obsada PŚ w Wiśle! Wszyscy chcą wykorzystać polskie przepisy

Pierwsze zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich zaplanowano już na weekend 21-23 listopada na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle-Malince. Konkursy odbędą się bez udziału publiczności. Na tę chwilę kibice będą mogli wrócić na trybuny zawodów PŚ dopiero podczas Turnieju Czterech Skoczni. 

Dawid KubackiKto zapłaci za kwarantannę w Rosji? Polacy zastanawiają się, gdzie wysłać ekipę na PŚ w skokach

Więcej o: