Sensacja! Rewelacja ostatnich dwóch sezonów PŚ w skokach daleko od podium w mistrzostwach kraju

Sensacja w mistrzostwach Japonii w skokach narciarskich w Hakubie! Lider japońskiej kadry i czołowy zawodnik poprzednich dwóch sezonów Pucharu Świata, Ryoyu Kobayashi na dużej skoczni zajął dopiero siódme, a na normalnej szóste miejsce. Złoty medal w obu konkursach przypadł Yukiyi Sato.

Jak podał portal skijumping.pl, Kobayashi w sobotę stracił do zwycięzcy 33,8 punktu po skokach na 89 i 91,5 metra, a w niedzielę był gorszy od najlepszego skoczka o 17,3 punktu i uzyskiwał odpowiednio 122,5 i 125 metrów.

Zobacz wideo Pierwszy gol Karola Linettego w nowym klubie Serie A! Strzał w totalnej mgle [ELEVEN SPORTS]

Kobayashi sensacyjnie daleko w mistrzostwach Japonii. Spore straty do Sato!

W zawodach na skoczniach w Hakubie dwukrotnie najlepszy był Yukiya Sato. W niedzielę szansę na pokonanie go nie wykorzystał Keiichi Sato, który prowadził po pierwszej serii konkursu na dużej skoczni, ale po słabszym drugim skoku spadł poza podium. Bardzo słabo spisał się także będący od dłuższego czasu bez formy Noriaki Kasai. Był dopiero dziewiąty na dużej skoczni. W zawodach kobiet dwukrotnie pierwsza była Sara Takanashi. 

W zeszłym roku, gdy mistrzostwa odbyły się na skoczniach w Sapporo, Kobayashi zdobywał złoto na dużej i brąz na normalnej skoczni. Japończyk w zeszłym sezonie Pucharu Świata trzykrotnie wygrywał konkursy - w Klingenthal, Engelbergu i Oberstdorfie, a w klasyfikacji generalnej zajął trzecie miejsce. Rok wcześniej ją wygrywał, zdobywając Kryształową Kulę po trzynastu wygranych konkursach, a także triumfach w Turnieju Czterech Skoczni, Raw Air czy klasyfikacji lotów narciarskich. 

Przeczytaj także:

Więcej o: