Oficjalnie: Będzie kolejna wersja legendarnej gry! Kibice skoków narciarskich czekali siedem lat

Kibice czekali na to bardzo długo, ale legendarny twórca gier o skokach narciarskich Jussi Koskela potwierdził wydanie kolejnej wersji kultowej gry z serii Deluxe Ski Jump!

13 listopada 2020 roku ma ujrzeć światło dzienne kolejna wersja gry Deluxe Ski Jump 4. To kultowa seria, którą w 2001 roku pokochały miliony Polaków, którzy chcieli być jak Adam Małysz. A granie w ówczesną wersje Deluxe Ski Jump 2 było punktem obowiązkowym na wszystkich lekcjach informatyki i w biurach.

Zobacz wideo Sport Dawid Kubacki o problemach na tym etapie przygotowań

Siedem lat czekania na nowe skocznie

W 2011 roku Jussi Koskela i Mediamond wypuściło ostatnią wersję DSJ 4, a ostatni raz nowe skocznie dodano w poprawce z 2013 roku. Tym razem Fin zapowiada prawdziwą rewolucję w grze, bo pojawi się wiele nowych obiektów, które zostały opracowane przez grupę fanów DSJ Gorisek Bros we współpracy z autorem gry. Wśród nowości ma znaleźć się największa skocznia świata w Vikersund, a także... choćby skocznia K-15 w Trzebnicy. Ale to nie koniec zmian.

Największą gratką dla fanów będzie jednak projektowanie własnych skoczni narciarskich, na których w początkowym okresie będzie można skakać jedynie w wersji offline - co potwierdził sam twórca gry.  

 

DSJ uznawany jest za najlepszy symulator skoków narciarskich, co potwierdzają także sami skoczkowie, którzy często grają w DSJ 4. Gra doskonale odwzorowuje prawa fizyki, a proste sterowanie i niewielkie wymagania sprzętowe pozwalają na uruchomienie gry na właściwie każdym sprzęcie. Gra jest niezwykle popularna w sezonie zimowym, a w rozgrywanych codziennie Pucharach Świata online gromadzi się nawet ponad stu graczy jednocześnie.

Przeczytaj też:

Więcej o:
Copyright © Agora SA