Kamil Stoch zwrócił się do organizatorów Raw Air. "Na nim zależy mi najbardziej"

Kamil Stoch zwrócił się do organizatorów Raw Air w sprawie nagrody za ostatnie sukcesy w skokach narciarskich. - Pojawiło się sporo nieścisłości i trochę Waszych pytań o ten turniej i tegoroczne nagrody. Dziś odpowiedzi z pierwszej ręki - napisał w mediach społecznościowych.

Kamil Stoch został uznany za zwycięzcę tegorocznego cyklu Raw Air. W trakcie przedwczesnego zakończenia zawodów w skokach narciarskich w ramach Pucharu Świata, Polak prowadził w klasyfikacji generalnej. Po ponad pół roku od zakończenia cyklu skoczek wciąż nie otrzymał trofeum, dlatego postanowił zaapelować do organizatorów w mediach społecznościowych. 

Zobacz wideo Michal Doležal ocenił formę polskich skoczków
Nagroda finansowa została pomniejszona proporcjonalnie do ilości startów, ale pieniądze otrzymałem bardzo szybko. Inaczej sprawa wygląda z tym co nazwaliście talerzem. Nie było żadnej dekoracji ani też nie dotarł do mnie w inny sposób. Liczę, że trafi w moje ręce przy okazji zawodów Pucharu Świata. Myślę, że to dobry moment, by przyznać, że to na nim zależy mi najbardziej, bo powstaje miejsce, gdzie każdy z Was będzie mógł go zobaczyć. I to nie tylko "talerz" ale dziś miało być o Raw Air

- napisał na Facebooku Kamil Stoch

Kamil Stoch wciąż czeka na swoje trofeum. "Dzieło sztuki"

W dalszej części wypowiedzi Kamil Stoch argumentuje, dlaczego trofeum Raw Air jest dla niego tak ważne. "Nie boję się określenia: dzieło sztuki. Metaforycznie oddaje charakter imprezy, jest "surowy", ciemny jak skandynawska noc i... ciężki. To najcięższy z pucharów, jakie zdobyłem (prawie 12 kg), a uzbierałem ich z kilkaset" - dodał. 

Organizatorzy Raw Air odezwali się do Kamila Stocha już w czerwcu, informując, że planują dostarczenie nagrody do rąk zwycięzcy. - Prosimy o cierpliwość, Kamil! - napisano na oficjalnym profilu turnieju na Twitterze, jednak w przeciwieństwie do Maren Lundby, Polak wciąż nie otrzymał trofeum. 

Kamil Stoch triumfował w dziewięciu rozegranych seriach Raw Air. Skoczek narciarskich przyznał, że zarówno Turniej Czterech Skoczni, jak i Raw Air są dla niego równie ważne i stąd chęć otrzymania wspomnianego "talerza". Polak zauważa także, że w tegorocznych rozgrywkach niektóre nagrody zostały zastąpione innymi lub całkowicie usunięte. Dodatkowo wspomniał o Pucharze Świata w Wiśle, gdzie do zdobycia będą "drewniane, rzeźbione puchary w kształcie kół. Będzie o co walczyć".