Dramat słoweńskiego skoczka! Złamał rękę na treningu na miesiąc przed startem sezonu

Słoweniec Domen Prevc ostatni miesiąc przygotowań do nowego sezonu przepracuje indywidualnie. Dwudziestojednoletni skoczek podczas treningu motorycznego doznał kontuzji. Przy przeskakiwaniu przez płotki zawodnik nie pokonał jednej z przeszkód, upadł i złamał rękę.

Trener reprezentacji Słowenii Gorazd Bertoncelj w rozmowie z dziennikarzem Siol.net opowiedział o przygotowaniach jego podopiecznych. Szkoleniowiec przyznał, że bardzo dobrze przebiegły treningi w Oberstdorfie przed krajowym czempionatem. Podczas samych już mistrzostw Słowenii na treningach zawodnicy, m.in. Timi Zajc, nie mogli przestawić się na obiekt w Kranju. Czternasty skoczek klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2019/2020 w konkursie oddał już jednak dwie bardzo dobre próby i odniósł triumf. – W Oberstdorfie skakał normalnie – uspokaja Bertnoncelj.

Zobacz wideo Michal Doležal ocenił formę polskich skoczków

Specjalne treningi Prevca

W Niemczech zabrakło jednak Domena Prevca. Pięciokrotny triumfator zawodów najwyższej rangi podczas treningu motorycznego na płotkach nie przeskoczył jednej z przeszkód. Słoweniec upadł i złapał się za nadgarstek. Okazało się, że to złamanie ręki. – Typowa kontuzja – skomentował trener kadry. Najmłodszy z braci z Prevców z problemami mierzy się jednak już od dłuższego czasu. Na mistrzostwach kraju zajął dopiero dwudzieste czwarte miejsce. – Wcześniej nie radził sobie dobrze. Stan przed i po urazie nie był właściwy. Nie jest w odpowiedniej formie, dlatego teraz ma dostosowany indywidualny program. Trenuje pod kierunkiem Jani Grilec. Będzie tak przez półtora miesiąca. Większy nacisk zostanie położony na skoki – powiedział Gorazd Bertoncelj.

Nowy sezon PŚ w skokach rusza 22 listopada w Wiśle.

Więcej informacji o sportach zimowych na portalu sportsinwinter.pl.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj też:

Więcej o: