Wielka zmiana w Planicy! Poznaliśmy oficjalny program MŚ w lotach

We wtorek poznaliśmy oficjalny program mistrzostw świata w lotach narciarskich, które w nadchodzącym sezonie wyjątkowo odbędą się w grudniu. Ale wyjątkowa nie jest tylko data zawodów w Planicy, ale także godziny rozpoczęcia konkursów.

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała w marcu o przełożeniu mistrzostw świata w lotach narciarskich w Planicy. To był duży cios dla fanów skoków, bo to właśnie na mamuciej skoczni tradycyjnie miała odbyć się ceremonia zakończenia sezonu. W tym sezonie  zawody w Planicy odbędą się dwa razy. Obok marcowego finału Pucharu Świata, Słoweńcy będą gościli w grudniu przełożone mistrzostwa świata.

Jeszcze nigdy zawodnicy nie rywalizowali w lotach narciarskich na tak wczesnym etapie sezonu. Takie zawody zwykle rozgrywa się w drugiej części sezonu, gdy dużo łatwiej jest naśnieżyć skocznie, a zawodnicy czują się bardzo pewnie na skoczniach. Złotego medalu będzie bronił Daniel Andre Tande, który dwa lata temu pokonał Kamila Stocha oraz Richarda Freitaga. Z kolei w konkursie drużynowym Norwegowie byli lepsi od Słoweńców i Polaków.

• 16:00 - Konkurs drużynowy

Wyjątkowa nie jest tylko data zawodów w Planicy, ale także godzina rozpoczęcia konkursu. Do tej pory konkurs w Planicy odbywał się o godzinach porannych.

Kiedy początek sezonu?

42. sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpocznie się 21 listopada na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle, a zakończy się 28 marca 2021 roku w Planicy. W minionym sezonie najlepszym skoczkiem okazał się Stefan Kraft, który uzbierał 1659 punktów. Dla Austriaka to już kolejna Kryształowa Kula, wcześniej zdobył ją w sezonie 16/17. Karl Geiger był drugi i miał o 147 "oczek" mniej. Trzecie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi, zwycięzca z poprzedniego sezonu. Kolejne miejsca zajęli Polacy: Dawid Kubacki i Kamil Stoch.