"Ciekawe doświadczenie". Tak Filip Sakala opisał zakażenie koronawirusem

Czeski skoczek narciarski Filip Sakala przyznał w czwartek, że przeszedł koronawirusa. Zawodnik przyznał, że za nim "ciekawe doświadczenie".

Syn słynnego czeskiego skoczka Jaroslava Sakali - Filip - wyznał w czwartek za pośrednictwem profilu społecznościowego, że był zarażony koronawirusem. - Teraz oficjalnie mogę zadeklarować, że przeszedłem koronawirsa - napisał 24-letni zawodnik w wiadomości dla swoich fanów na Instagramie.

Zobacz wideo Adam Małysz: W Lahti byłem potwornie zły. Nie wierzyłem w to, co robił Karl Geiger, że to taki fighter. Czułem, że inni coś mieli

Czeski skoczek był zakażony koronawirusem

Niektórych zadziwić może to, w jaki sposób określił swoje przeżycie skoczek zza naszej południowej granicy. - To było ciekawe doświadczenie - określił Czech. Dodał jednak, że teraz czas wrócić do ciężkiej pracy.

W zeszłym sezonie Sakala ani razu nie zdobył punktów Pucharu Świata. Najbliżej był podczas inauguracyjnego konkursu w Wiśle, gdy był 36., łącznie startując 11 razy. Zawodnik nie wystartuje podczas nadchodzących zawodów Letniego Grand Prix w Wiśle. W kadrze Czechów na konkursy w Polsce znaleźli się Viktor Polasek, Vojtech Stursa i Cestmir Kozisek. Więcej o sportach zimowych przeczytasz na sportsinwinter.pl.

Przeczytaj także: