27-letni skoczek zakończył karierę. "Udało mi się spełnić marzenia"

Na początku XXI wieku był wielką nadzieją słoweńskich skoków narciarskich. Teraz postanowił niespodziewanie zakończyć karierę. To Jaka Hvala, czyli był mistrz świata juniorów i zwycięzca jednego konkursu Pucharu Świata.

Skoczek Jaka Hvala ogłosił zakończenie kariery. 27-letni Słoweniec smutną wiadomością podzielił się ze swoimi kibicami za pośrednictwem Instagrama.- Nadszedł czas, kiedy w końcu zdecydowałem się zakończyć karierę sportową skoczka – przyznał Hvala.

Zobacz wideo Adam Małysz: W Lahti byłem potwornie zły. Nie wierzyłem w to, co robił Karl Geiger, że to taki fighter. Czułem, że inni coś mieli

Jaka Hvala zakończył karierę. "Czas podążać za nowymi marzeniami"

Były mistrz świata juniorów dziękował wszystkim, którzy pomogli mu w trakcie kariery. Tu wyróżnił rodzinę, trenerów, sztab szkoleniowy, drużynę, sponsorów i przyjaciół.

– Jestem dumny, że udało mi się w tej podróży spełnić marzenia z dzieciństwa: znaleźć się w reprezentacji, przelecieć ponad 200 m, wziąć udział w igrzyskach olimpijskich, zdobyć mistrzostwo świata - napisał Jaka. – Czas podążać za nowymi marzeniami i tam też napisać fajną historię - zakończył Hvala.

 

Więcej o sportach zimowych przeczytasz na sportsinwinter.pl.

Przeczytaj także:

Więcej o: