Kubacki uratował "tonącego" kolegę. Łyk piwa okazał się kluczowy [WIDEO]

W rolach głównych Dawid Kubacki i Krzysztof Miętus. Dwaj polscy skoczkowie, którzy spędzają urlop na Mazurach. I świetnie się tam bawią. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym mistrz świata pozuje na Davida Hasselhoffa ze "Słonecznego patrolu".

- Że też, będąc ratownikiem, nigdy na to nie wpadłem, browar dobry na wszystko - napisał jeden z internatów w komentarzach pod filmem, który zamieścił na Instagramie Dawid Kubacki. Mistrz świata z 2019 roku (na normalnej skoczni w Seefeld) dobrze bawi się na Mazurach, m.in. w towarzystwie innego skoczka Krzysztofa Miętusa. Bo to właśnie jego Kubacki poi piwem chwilę po tym, jak wyciąga go z wody i ratuje przed zatonięciem.

Zobacz wideo Dawid Kubacki komentuje swoje podium i zwycięstwo Stocha na zawodach w Zakopanem

Dawid Kubacki wyciąga z wody Krzysztofa Miętusa

Oczywiście wszystko zostało upozorowane. W bardzo fajny sposób, bo na wzór "Słonecznego Patrolu", kultowego serialu z lat 90. Kubacki na Mazurach wciela się w rolę głównego bohatera - Davida Hasselhoffa. Jako ratownik najpierw obserwuje wodę. Gdy zauważa w niej topielca (Miętusa), wskakuje, wyciąga go na brzeg, gdzie od razu podaje mu piwo. Scenę dopełnia muzyka - utwór Jimiego Jamisona "I'm Always Here", również kultowy, bo to tytułowa piosenka właśnie ze "Słonecznego Patrolu".

 

Utonięcia to bardzo duży problem

Film Kubackiego ma wydźwięk humorystyczny, ale utonięcia to bardzo duży problem podczas wakacji. Pod tym względem statystyki w Polsce są jednymi z najgorszych w Unii Europejskiej. W 2019 roku według danych Komendy Głównej Policji w Polsce utonęło 456 osób. W tym roku - od 1 czerwca do 16 lipca - odnotowano 100 utonięć.

Odpowiedzią na te czarne statystyki jest m.in. ogólnopolska kampania społeczna "Pływam bez promili". Bo to właśnie alkohol jest przyczyną wielu tragedii nad wodą. W 2019 roku osoby nietrzeźwe i pod wpływem środków odurzających stanowiły 22 procent wszystkich utonięć w naszym kraju.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .