Adam Małysz przekazał oficjalne oświadczenie ws. koronawirusa! "Epidemia wcale się nie skończyła"

Adam Małysz poinformował za pośrednictwem swojego Facebooka, że pokonał koronawirusa i jest już zdrowy! Legenda polskich skoków może więc wracać do pracy w Polskim Związku Narciarskim.

- Z radością mogę Wam przekazać, że moja kwarantanna dobiega końca. Testy wykazały, że jestem zdrowy! Mogę wrócić do normalnego funkcjonowania oraz pracy, co bardzo mnie cieszy. Jednocześnie pamiętajcie - epidemia wcale się nie skończyła i ciągle trzeba na siebie uważać - napisał na swoim Facebooku Adam Małysz. 

Małysz był zakażony koronawirusem

Adam Małysz 22 czerwca poinformował, że jest zakażony koronawirusem sars-Cov-2. Legenda polskich skoków miała kontakt z zakażonym burmistrzem Wisły. Były skoczek zdecydował się więc na wykonanie testów na własną rękę. Pierwszy test dał wynik negatywny, ale już drugi test (tzw. PCR) dał wynik pozytywny i 43-latek musiał poddać się kwarantannie. Po 18 dniach testy wykazały, że Małysz pokonał koronawirusa. 

Zakażenie Adama Małysza spowodowało sporo zamieszania w kadrze polskich skoczków, bo Małysz po momencie kontaktu z zakażonym kontaktował się ze skoczkami. Wszyscy zawodnicy i sztab szkoleniowy zostali więc poddani badaniom, ale te wykluczyły zakażenie.

Zobacz wideo

Przeczytaj także: