Oficjalnie: Znamy termin skoków w Wiśle! Pierwsze zawody najwyższej rangi

Znamy oficjalny termin zawodów Letniego Grand Prix w Wiśle. Mają się odbyć na skoczni imienia Adama Małysza w dniach 21-23 sierpnia. Będą to pierwsze od powrotu do treningów zawody najwyższej rangi dla polskich skoczków. Później nie polecą na konkursy do Kazachstanu.

Już oficjalnie można potwierdzić, że zawody Letniego Grand Prix w Wiśle odbędą się w dniach 21-23 sierpnia. Jako pierwsza poinformowała o tym Telewizja Polska, która będzie je transmitować. Organizatorzy do końca czerwca mieli podać Międzynarodowej Federacji Narciarskiej termin, na który się zdecydowali i w zgodzie z prezesem Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniuszem Tajnerem wybrano właśnie  przedostatni weekend sierpnia, a nie rozważany wcześniej wariant wrześniowy. FIS potwierdzi te informacje 6 lipca. 

Zobacz wideo Wilfredo Leon w programie "Wilkowicz Sam na Sam"

Zawody w Wiśle pierwszymi dla kadry Doleżala. Nie wystartują w Kazachstanie

To pierwsze zawody najwyższej rangi, w których wezmą udział polscy skoczkowie. Według naszych informacji na początku września kadra Michala Doleżala nie poleci do Kazachstanu, gdzie konkursy mają się odbyć w Ałmatach albo Szczuczyńsku. - Zawodnicy bardzo nalegali, żebyśmy zgodzili się na sierpniowy termin, bo chcą już wrócić do rywalizacji - mówi nam dyrektor skoczni w Wiśle-Malince, Andrzej Wąsowicz. - Na dziś wiemy, że na zawody nie przyjechaliby tylko Japończycy. Reszta kadr jest gotowa na transport do Wisły "na kołach" zamiast samolotami. 

Komitet przygotowuje się na wariant rozegrania konkursów z kibicami, o czym informowaliśmy wcześniej. Na obiekt będzie mogło wejść 999 kibiców. - Na dziś kibice będą mogli wejść. Da nam to łącznie 100 tysięcy złotych oszczędności ze względu na sprzedaż biletów i inną organizację ruchu pod skocznią - zdradził Wąsowicz. Negocjowano też z Hotelem Gołębiewski, który zapewni zawodnikom zakwaterowanie w czasie zawodów. 

LGP w Wiśle w sierpniu. Znamy program zawodów

Co ciekawe, FIS planuje testować w Wiśle nowy pomysł na przerwy pomiędzy seriami. Mają one zostać skrócone i trwać 15 minut, ale w tej sprawie prowadzone są jeszcze rozmowy z organizatorami. Poznaliśmy za to oficjalny program zawodów. Oba konkursy - w sobotę i niedzielę - zaplanowano na godzinę 17:30. W piątek rozegrane zostaną kwalifikacje o 18:00, które mają zostać poprzedzone dwoma oficjalnymi seriami treningowymi od 16:00. 

Wisła będzie także gospodarzem inauguracji Pucharu Świata w dniach 21-22 listopada. Decyzja w sprawie tych konkursów ma zapaść do połowy października, ale wydaje się, że organizatorzy czekają jedynie na oficjalne potwierdzenie ze strony FIS. 

Przeczytaj także:

Więcej o: