Polscy skoczkowie przeszli testy na koronowirusa. U niektórych widoczny stres

W środę rano wszyscy członkowie polskiej kadry skoków narciarskich przeszli testy na obecność koronawirusa. Wszyscy musieli poddać się badaniu po tym, jak okazało się, że zarażony jest Adam Małysz, dyrektor skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.

Kamil Stoch skoncentrowany, Kacper Juroszek zestresowany, Paweł Wąsek pewny siebie - tak postawę niektórych skoczków narciarskich występujących w reprezentacji Polski opisał portal Skaczemy.pl, który na swoim kanale na YouTubie opublikował filmik pokazujący kulisy testów na obecność koronawirusa wśród członków polskiej kadry. Testów, w których pomagali żołnierze z 6. Batalionu Powietrznodesantowego w Gliwicach.

 

Skoczkowie po testach. Wszyscy czekają na wyniki

Skoczkowie i członkowie sztabu szkoleniowego, którzy przeszli testy w środę, niebawem otrzymają ich wyniki. Badaniu poddać musieli się dlatego, że 12 czerwca mieli kontakt z Adamem Małyszem, u którego w poniedziałek wykryto obecność koronawirusa. Małysz poinformował o tym na swoim Facebooku. - Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na COVID-19, zdecydowałem poddać się badaniu - napisał były polski skoczek, a obecnie dyrektor skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. Wykonał dwa testy - w czwartek test serologiczny z krwi, a w piątek wymaz. Dopiero ten drugi dał pozytywny wynik.

Zobacz wideo Adam Małysz: W Lahti byłem potwornie zły. Nie wierzyłem w to, co robił Karl Geiger, że to taki fighter. Czułem, że inni coś mieli

W czwartek badanie przejdzie jeszcze Apoloniusz Tajner. On kontakt z Małyszem miał najpóźniej, bo dopiero w czwartek 18 czerwca. Prezes PZPN przyznał jednak, że nie ma objawów wskazujących na zakażenie. - Czuję się dobrze - skomentował krótko Tajner, cytowany przez portal Sportowe Fakty WP

Badania nie zakłóciły planu zgrupowania w Wiśle, które trwa od poniedziałku. Mimo wykrycia koronawirusa u Małysza, we wtorek zawodnicy odbyli dwa treningi. W kolejnych dniach także będą mieć zajęcia.

Przeczytaj także:

Więcej o: