Czołowy lotnik PŚ w skokach narciarskich zakończył karierę w wieku 31 lat!

Jeden z najlepszych słoweńskich lotników w historii, Jurij Tepes, postanowił zakończyć sportową karierę. Brązowy medalista mistrzostw świata w lotach z 2012 roku tym samym nie wystąpi w najbliższych mistrzostwach, które odbędą się w Planicy.

- Spodziewaliście się tego. Przed początkiem zimy zapowiedziałem, że ten sezon może być moim ostatnim. Zakończył się przedwcześnie, a ja chciałem pożegnać się w Planicy, ale wiemy, co stało się w marcu. Teraz mogę ogłosić, że podjąłem decyzję o zakończeniu sportowej kariery - powiedział Jurij Tepes, ogłaszając decyzję o zakończeniu swojej kariery sportowej.

Zobacz wideo Adam Małysz: W Lahti byłem potwornie zły. Nie wierzyłem w to, co robił Karl Geiger, że to taki fighter. Czułem, że inni coś mieli

Jurij Tepes był uważany za wielki talent słoweńskich skoków. W 2006 roku zdobył tytuł wicemistrza świata juniorów w Kranj, przegrywając jedynie z Gregorem Schlierenzauerem. Swoje największe tryumfy w karierze odnosił na skoczniach mamucich, dzięki czemu był uważany za jednego z najlepszych lotników w Pucharze Świata.

W 2011 roku zdobył pierwszy medal na dużej imprezie. Wraz z Peterem Prevcem, Jernejem Damjanem i Robertem Kranjcem zdobył brązowy medal podczas mistrzostw świata w Oslo. Rok później wywalczył brązowy medal mistrzostw świata w lotach w Vikersund, zdobywając swój jedyny medal rangi mistrzowskiej na skoczni mamuciej.

Tepes dwukrotnie zdołał wygrać zawody Pucharu Świata. Udało mu się to w 2013 i 2015 roku, wygrywając konkursy na Letalnicy w Planicy. Łącznie siedmiokrotnie stawał na podium, z czego tylko raz nie na mamucie - w 2013 roku w Klingenthal, w konkursie wygranym przez Krzysztofa Bieguna.

Przeczytaj także:

Więcej o: