Wielka zmiana w transmisjach ze skoków narciarskich. Kibice czekali na to dziewięć lat

FIS ogłosił wprowadzenie nowych grafik podczas transmisji telewizyjnych w skokach narciarskich! Jak informuje portal Skijumping.pl, do zmian ma dojść już od początku kolejnego sezonu zimowego. Teraz wiemy także, jak będą wyglądać.

Od kilku tygodni spekulowano, że nastąpi zmiana granatowej grafiki transmisji w skokach narciarskich, która obowiązuje od sezonu 2011/2012. Kibice skoków narciarskich długo czekali na jakąś zmianę, bo od wielu lat FIS nie ingerował w oprawę telewizyjną, a ta była już po prostu stara i niezbyt dopasowana do telewizji XXI wieku. Jak informuje portal Skijumping.pl, do zmiany ma dojść od początku najbliższego sezonu zimowego 2020/2021. Tak postanowiły władze Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). To oznacza, że już podczas inauguracyjnych zawodów w Wiśle na skoczni im. Adama Małysza telewidzowie zobaczą nowe grafiki - białe z czarnymi elementami.

Zobacz wideo Najgorszy moment w historii konkursów w Zakopanem

Nowe grafiki telewizyjnego w skokach narciarskich

- W sezonie 2019/2020 wdrożyliśmy nowy format graficzny do Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Teraz dostosowujemy cały layout pod kątem pozostałych dyscyplin. Nie chodzi w tym przypadku o treść, ale o układ graficzny - powiedział w rozmowie ze skijumping.pl Jürg Capol, dyrektor marketingu FIS.

Pierwsze konkursy nowego Pucharu Świata odbędą się w dniach 20-22 listopada.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .