Gregor Schlierenzauer przeszedł poważny zabieg. Pokazał, jak przebiegał

Gregor Schlierenzauer przeszedł zabieg oka, po którym powinny zniknąć jego problemy z widzeniem, które miał już od kilkunastu miesięcy. - Nie widziałem dobrze m.in. podczas nocnych konkursów - napisał na swoim blogu austriacki skoczke. Zdecydował się także pokazać przebieg zabiegu w filmiku opublikowanym na Instagramie.

Skoczek ma problemy z astygmatyzmem. Osiemnaście miesięcy temu przeszedł podobny zabieg w lewym oku. - Teraz przyszła pora na prawe. To najlepszy moment na taką decyzję - napisał na swoim blogu Schlierenzauer. - Trochę cierpliwości i znów będę dobrze widział, ale już jestem wdzięczny doktorowi Albino Parisiemu i jego zespołowi. 

Zobacz wideo Top 3 błędy, kiksy, wpadki. Sezon 2019/20 [ELEVEN SPORTS]

Gregor Schlierenzauer przeszedł zabieg oka. "Nie widziałem dobrze podczas nocnych konkursów"

Kłopoty ze wzrokiem Austriaka miały wpływ m.in. na jego skoki. - Nie widziałem dobrze m.in. podczas nocnych konkursów - opisuje. - Miałem coraz więcej dolegliwości, więc postanowiłem poddać się zabiegowi. Teraz nie mogę się doczekać nowej perspektywy po nim - zapewnia Schlierenzauer. 

Rekordzista pod względem liczby zwycięstw w Pucharze Świata podzielił się także filmikiem, który pokazuje, jak przebiegał zabieg. Schlierenzauer w ostatnim sezonie PŚ zgromadził 356 punktów, co dało mu dwudzieste miejsce w klasyfikacji generalnej. Najlepiej wypadł w grudniowym konkursie w Niżnym Tagile, gdy był czwarty. 

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.