Były trener polskich skoczków w końcu znalazł pracę. Zaskakująca decyzja!

W końcu wyjaśniła się sytuacja Heinza Kuttina. Były trener polskiej oraz austriackiej kadry skoczków po tym, jak zrezygnował z prowadzenia Francuzów pomimo ustnej umowy z tamtejszym związkiem, zdecydował się zmienić dyscyplinę. Został trenerem skoków u niemieckich kombinatorów norweskich.

Kierunek, na jaki zdecydował się szkoleniowiec, może dziwić. Kuttin w niemieckiej kadrze zastąpi Ronny'ego Ackermanna - legendę kombinacji i trenera od lat szykowanego na zastąpienie ikony tej dyscypliny, Hermanna Weinbucha. Austriak ma zająć się poprawą dyspozycji kadry w skokach, gdzie w zeszłym sezonie Niemcy najbardziej odstawali Norwegom, a wśród nich zdobywcy Kryształowej Kuli, Jarlowi Magnusowi Riiberowi. 

Zobacz wideo Top 3 gole Arkadiusz Milika w Serie A. Sezon 2019/20 [ELEVEN SPORTS]

Kuttin znalazł nową pracę. Zaskakujący kierunek dla austriackiego trenera!

Niedawno informowaliśmy, że Heinz Kuttin był jednym z dwóch głównych kandydatów do przejęcia polskiej kadry C w skokach narciarskich. Austriak długo zwodził PZN z odpowiedzią na ofertę, bo czekał, jak rozwiąże się sytuacja z jego innymi propozycjami. Wiele wskazywało więc na to, że zostanie trenerem, który będzie koordynował szkolenie młodszych skoczków w Austrii. Ostatecznie pojawiła się sensacyjna informacja, że Heinz Kuttin przejmie reprezentację Francji, w której miał zastąpić Nicolasa Bala. Kilka dni później federacja ogłosiła jednak, że Kuttin zrezygnował i nie dopełnił ustnej umowy, jaką zawarł z Francuzami. 

Doświadczony trener pracował w Polsce w latach 2003-2006, gdy był szkoleniowcem kadry B, a później został trenerem pierwszej drużyny. Później pracował m.in. w niemieckiej kadrze B, był osobistym trenerem Thomasa Morgensterna, a następnie pierwszym szkoleniowcem Austrii. W poprzednim sezonie prowadził kobiecą reprezentację Chin w skokach narciarskich. Chiński projekt zbudowania potęgi w skokach narciarskich w bardzo krótkim okresie niezbyt się jednak udał, a Kuttin rozpoczął poszukiwania nowego i ciekawego projektu, w którym będzie mógł coś zbudować.

Przeczytaj także: