Nowy kraj na mapie skoków narciarskich! Jedno z najmniejszych państw świata wkracza do gry

Jak informuje portal Skijumping.pl, Liechtenstein to kolejny kraj, który ma dołączyć do skokowej mapy świata. To małe alpejskie państwo ma mieć pierwszą reprezentantkę - Alinię Buechel.

16-letnia Alina Buechel trenuje w Austrii, w kuźni talentów znajdującej się w Stams. W krajowych konkursach wypada jednak przeciętnie i musi zmagać się z dużą konkurencją. Dlatego chce wykorzystać fakt, że ma liechtensteinskie korzenie i zmienić reprezentację. Złożyła już odpowiedni wniosek do FIS-u. O sprawie informuje portal Skijumping.pl.

Zobacz wideo Żyła o swojej metamorfozie:

Nowy kraj na mapie skoków

- Nigdy wcześniej nie mieliśmy zawodnika w skokach narciarskich. Cieszymy się, że będziemy mieli reprezentanta w tej dyscyplinie - powiedział szef narciarskiej federacji Liechtensteinu Alexander Ospelt w rozmowie z portalem Vaterland.li. Ospelt nie zamierza na razie organizować drużyny w skokach. Buechel nadal będzie trenować w Austrii. 

Liechtenstein to jedno z najmniejszych państw świata. Zamieszkuje je jedynie 40 tys. obywateli. Reprezentanci tego kraju zdobyli 10 medali olimpijskich - wszystkie dzięki występom alpejczyków. 

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .