Noriaki Kasai z kolejnym rekordem! Trafił do Księgi Rekordów Guinnessa

Noriaki Kasai ponownie znajdzie się w Księdze Rekordów Guinnessa. Japończyk pobił swój własny wynik dotyczący liczby występów w zawodach Pucharu Świata.

Kasai ma już 569 występów w zawodach PŚ. W tym sezonie trzykrotnie - w Niżnym Tagile, Klingenthal i Sapporo - startował w konkursach międzynarodowego cyklu i choć nie zdobył ani jednego punktu do klasyfikacji generalnej, te starty pozwoliły mu się cieszyć innym osiągnięciem. 

Zobacz wideo TOP 7 niewykorzystanych akcji polskich piłkarzy w Serie A i Bundeslidze [ELEVEN SPORTS]

Noriaki Kasai znów w Księdze Rekordów Guinnessa! Wyśrubował swój wynik

Japończyk ponownie został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Jest zawodnikiem z największą liczbą występów w cyklu Pucharu Świata. W Księdze znajduje się jeszcze jego rekord występów w mistrzostwach świata - w swoim dorobku ma ich już aż trzynaście. W przyszłym roku może wyśrubować i ten wynik, jeśli dostanie się do kadry, która pojedzie do Oberstdorfu. 

Nie kończy kariery

Tak źle jak w zeszłym sezonie Noriaki Kasai nie skakał od 29 lat. Japończyk pozostał bez zdobytego punktu konkursach Pucharu Świata. Niektórzy sugerowali, że Japończyk może zakończyć karierę. Legendarny skoczek jednak zaprzecza. "Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to wystartuję w Pucharze Kontynentalnym. Bez względu na to, gdzie zostanę wysłany, chcę wykonywać swoją pracę bez narzekania" - zaznaczył w rozmowie z hochi.news

Kasai to srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Soczi z dużej skoczni. Dwukrotnie zdobywał także brąz mistrzostw świata w Val Di Fiemme w 2003 roku, a jedenaście lat wcześniej zdobył złoty medal mistrzostw świata w lotach narciarskich w Harrachovie. W zawodach Pucharu Świata debiutował w grudniu 1988 roku. 

Przeczytaj także:

Więcej o: