Niezwykłe nagranie skoku Małysza wyciekło po 20 latach. Leciał w góralskim stroju [WIDEO]

Po blisko dwudziestu latach w sieci pojawiło się nagranie skoku Adama Małysza na nietypowej skoczni, która została postawiona w Wiśle. Polak ubrany w strój góralski poleciał na obiekcie K-17.

,Na Twitterze grupy "inSJders" pojawił się niecodzienny filmik. Po blisko 20 latach światło dzienne ujrzały obrazki z nietypowego festynu związanego ze skokami narciarskimi, który 21 lipca 2001 roku zorganizowano w Wiśle Jonidło. Impreza "Skok do Europy" miała pomóc w zbieraniu funduszy na przebudowę skoczni w Wiśle Malice. W Wiśle Jonidło stanęły wówczas dwie drewniane skocznie o punkcie K usytuowanym na 17 metrze, po imprezie można było je zaś wylicytować, by postawić je w dowolnej części kraju.

Małysz skakał w stroju góralskim

W nietypowym festynie wziął również udział Adam Małysz, a wszystko było prowadzone przez komentatora TVP Włodzimierza Szaranowicza. Polak, który był wówczas niedługo po zdobyciu pierwszej Kryształowej Kuli, oddał nawet skok. Zrobił to, będąc ubrany w typowo góralski strój, a po blisko 20 latach mamy możliwość zobaczenia, jak wyglądało to naprawdę.

Dla urozmaicenia wydarzenia skoki oddawane były np. parami. Co interesujące, w parze z Małyszem skakał Dawid Gomola. Obecnie piłkarski trener przygotowania fizycznego.

Zobacz wideo