Twórca sukcesów Ryoyu Kobayashiego znalazł nową pracę. Przejął upadłą potęgę skoków

Janne Vaatainen został trener fińskiej reprezentacji w skokach narciarskich. 45-latek, który trenerem Finlandii był już 10 lat temu, ostatnio współpracował z chińską kadrą. Wcześniej współpracował natomiast z Ryoyu Kobayashim.

Janne Vaatainen na stanowisku trenera fińskiej reprezentacji zastąpił Lauriego Hakolę. Co ciekawe, Hakola nie odejdzie z kadry. Zostanie bowiem nowym asystentem Vaatainena. 

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia. Z Adamem Kszczotem rozmawia Michał Gąsiorowski

Twórca sukcesów Ryoyu Kobayashiego znalazł nową pracę. Poprowadzi upadłą potęgę skoków

Dla Vaatainena to powrót do fińskiej kadry, z którą współpracował w latach 2008-2010. Ostatnio 45-latek pracował w Chinach, a jeszcze wcześniej pełnił rolę trenera zespołu, którego zawodnikami byli m.in. Ryoyu Kobayashi i Noriaki Kasai. To właśnie Vaatainenowi przypisuje się największe zasługi w budowaniu i rozwijaniu umiejętności Kobayashiego, który zachwycał formą w sezonie 2018/19.

Na początku współpracy z Kobayashim (2012 rok), Vaatainen miał jednak problem z przekonaniem go do ciężkiej pracy. - Od dawna go próbowałem zapędzić do cięższej pracy, ale nie był zachwycony - mówił Vaatainen. Od kiedy zrozumiał, że trzeba robić więcej niż tylko jeździć Porsche, stał się całkiem dobry - dodawał.

Vaatainen długo zastanawiał się nad objęciem fińskiej kadry. – Oczywiście była chęć pomocy fińskiej drużynie, ale kusząca była też opcja prowadzenia obecnego zespołu - przyznał trener cytowany przez portal hiihtoliitto.fi.

Przeczytaj także:

Więcej o: