Noriaki Kasai podjął decyzję ws. przyszłości! Tak źle nie skakał od 29 lat

Tak źle Noriaki Kasai nie skakał od 29 lat. Japończyk zaliczył sezon bez punktu w konkursach Pucharu Świata, a od grudnia nie widzieliśmy go podczas zawodów cyklu. Niektórzy sugerowali, że Japończyk może zakończyć karierę. Legendarny skoczek jednak zaprzecza.

Wielu kibiców w ostatnich tygodniach zastanawiało się, co dalej z karierą popularnego japońskiego skoczka. Noriaki Kasai, chociaż minionej zimy prezentował bardzo słabą dyspozycję, nie zamierza odwieszać nart na kołek. "Chcę pokazać się ponownie, wrócić na najwyższy poziom. Mam cały czas na uwadze udział w dziewiątych igrzyskach olimpijskich w Pekinie" - przyznał Kasai.

Zobacz wideo Adam Małysz: W Lahti byłem potwornie zły. Nie wierzyłem w to, co robił Karl Geiger, że to taki fighter. Czułem, że inni coś mieli

Noriaki Kasai nie punktował po raz pierwszy od 29 lat

Japończyk pierwszy raz od 29 lat nie punktował w zawodach Pucharu Świata. Ostatnie zawody, kiedy awansował do drugiej serii to konkurs z 22 marca 2019 roku w Planicy. W Słowenii Kasai zajął dziewiętnaste miejsce. 

Legendarny skoczek z Japonii poddał się obostrzeniom związanym z epidemią koronawirusa, ale nie próżnuje. - Co mogę zrobić w tym nieprzewidywalnym czasie? Po prostu biegam i ćwiczę swoje mięśnie - mówił Kasai. Wicemistrz olimpijski z Soczi powiedział, że zazwyczaj na pierwszy obóz w maju wyruszał o 5-6 kg cięższy. "Tym razem jest inaczej" - dodał.

47-letni legendarny skoczek kontynuuje karierę

Kasai jest zwarty i gotowy do ciężkiej pracy, aby wrócić do rywalizacji w Pucharze Świata. "Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to wystartuję w Pucharze Kontynentalnym. Bez względu na to, gdzie zostanę wysłany, chcę wykonywać swoją pracę bez narzekania" - zaznaczył Noriaki Kasai. Więcej o sportach zimowych na sportsinwinter.pl.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o:
Copyright © Agora SA