Mistrz olimpijski w skokach kontuzjowany! Znów! Horngacher może się wkurzyć

Andreas Wellinger doznał kolejnej poważnej kontuzji. Tym razem niemiecki skoczek złamał obojczyk w czasie surfowania na wakacjach w Australii.

Jakiś czas temu Andreas Wellinger poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że przebywa na wakacjach w Australii. Nie spodobało to się internautom, którzy stwierdzili, że w czasie pandemii koronawirusa powinien siedzieć w domu - Nieważne, gdzie jesteś. Liczy się to, z kim jesteś - napisał mistrz olimpijski w skokach pod swoim zdjęciem.

Zobacz wideo

Wellinger złamał obojczyk na wakacjach, za które był krytykowany

Okazuje się, że mistrz olimpijski z Pjongczangu w czasie wakacji nabawił się kolejnej poważnej kontuzji. Skoczek złamał obojczyk w trakcie surfowania - o czym poinformował na swoim Instagramie.  - Cieszę się, że wróciłem do domu w obecnej sytuacji. Nawet, gdybym pomyślał, że lepiej było zostać w domu, bo złamałem obojczyk. Teraz wszystko pójdzie nieco inaczej niż planowałem - napisał na Instagramie Wellinger.

 

Horngacher może być naprawdę zły

Na początku okresu przygotowawczego po poprzedniego sezonu skoków narciarskich Wellinger doznał poważnej kontuzji kolana, jaką było zerwanie więzadeł krzyżowych. Skoczek przeszedł operację, a ta wykluczyła go ze startów w sezonie 2019/2020. Do pełnych treningów wrócił pod koniec marca tego roku, a w kwietniu miał dołączyć do  treningów z  całą drużyną, by w maju oddać pierwsze skoki po rocznej przerwie. Niestety, Stefan Horngacher tym razem może być naprawdę wściekły, bo przez nieodpowiedzialne zachowanie skoczka, 24-latek znowu straci część okresu przygotowawczego.