Austriaccy skoczkowie mają nowego trenera! Jeszcze niedawno skakał w Pucharze Świata

Jak informuje serwis kurier.at, Andreas Widhoelzl został nowym trenerem austriackich szkoczków. Zastąpił na tym stanowisku Andreasa Feldera.

Kilka dni temu austriacki związek poinformował, że Andreas Felder odchodzi z kadry skoczków z przyczyn osobistych. Była to zaskakująca decyzja, jego podopieczny Stefan Kraft był najlepszy w klasyfikacji generalnej poprzedniego sezonu Pucharu Świata.

Zobacz wideo Adam Małysz: W Lahti byłem potwornie zły. Nie wierzyłem w to, co robił Karl Geiger, że to taki fighter. Czułem, że inni coś mieli

Były mistrz świata i mistrz olimpijski nowym trenerem austriackich skoczków

Jak informuje serwis kurier.at, poszukiwania następcy Feldera nie trwały długo. Będzie nim Andreasa Widhoelzl. 43-letni były skoczek w ostatnich latach pracował jako asystent m.in. Alexandra Pointnera i Heinza Kuttina. Prowadził też drużynę Austrii w Pucharze Kontynentalnym. 

Widhoelzl to jeden z najbardziej utytułowanych austriackich skoczków w historii. Na igrzyskach w Turynie w 2006 roku zdobył złoty medal w drużynie. Ma także dwa brązowe medale olimpijskie wywalczone na igrzyskach w Nagano w 1998 roku - drużynowo i na skoczki K-90. Jest też podwójnym drużynowym mistrzem świata z Oberstdorfu z 2005 roku (na skoczki K-90 i K-120).

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: