Legendarny trener Simona Ammanna z nową funkcją! Dostał ważną rolę w Międzynarodowej Federacji Narciarskiej

W szwajcarskich skokach dojdzie do ważnych zmian. Dotychczasowy dyrektor rozwoju dyscypliny Berni Schoedler zrezygnował z pełnionej funkcji. Dostał ważną rolę w Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), gdzie będzie koordynował zawody Pucharu Kontynentalnego.

Szwajcarska Federacja Narciarska poszukuje nowego dyrektora ds. skoków. Berni Schoedler będzie pełnił tę funkcję do lipca. Później obejmie stanowisko w FIS-ie. Jak donosi portal gazety Neue Zuricher Zeitung, Szwajcar będzie koordynatorem Pucharu Kontynentalnego i Mistrzostw Świata Juniorów. To ma być jednak połowa jego obowiązków, choć nie ustalono jeszcze dalszych szczegółów jego nowej roli. 

Zobacz wideo Adam Małysz i Apoloniusz Tajner na konferencji prasowej. Opowiedzieli o szkoleniu skoczków

Twórca sukcesów Simona Ammanna odchodzi. Będzie pełnił ważną funkcję w FIS

Schoedler w roli dyrektora PK zastąpi Horsta Tilemanna. Przypomnijmy, że wraz z zakończeniem minionego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich, FIS dokonał też innych zmian w swoich strukturach. Sandro Pertile zastąpił Waltera Hofera w roli dyrektora PŚ w skokach, a sztab organizacyjny cyklu opuścili Sepp Gratzer, czyli główny kontroler sprzętu i Horst Nilgen, czyli osoba odpowiedzialna za układanie współpracy z mediami. Struktury działania FIS-u będą musiały sobie radzić także bez Uliego Forrera (koordynatora FIS Cupu), czy Paula Ganzenhubera, szefa komisji kalendarzowej FIS-u, którego miałby zastąpić sam Hofer.

Berni Schödler pracuje w krajowym związku narciarskim od 1997 roku, w latach 2000-2007 był trenerem reprezentacji. Następnie przez rok zajmował się młodszymi adeptami skoków. Przez dwa lata pełnił także funkcję asystenta trenera reprezentacji Rosji.

Największym sukcesem Schoedlera było doprowadzenie Simona Ammanna do dwóch pierwszych złotych medali olimpijskich w 2002 roku w Salt Lake City. Za jego kadencji Ammann został także mistrzem świata w Sapporo trzynaście lat temu. Świetnie za kadencji szkoleniowca i działacza spisywał się także Andreas Kuettel, który wygrywał zawody Pucharu Świata, a w 2009 roku w Libercu został nawet indywidualnym mistrzem świata na dużej skoczni. Więcej o sportach zimowych na Sportsinwinter.pl

Więcej o: