Specjalny plan Stefana Horgnachera dla kontuzjowanej gwiazdy. Trudne zadanie dla żony trenera

Stephan Leyhe po groźnym upadku w Trondheim doznał zerwania więzadeł krzyżowych i musiał być operowany. Skoczek jest już w domu i jego klub poinformował, jak będzie przebiegała rehabilitacja. Tym ma się zająć żona trener Niemców, Stefana Horngachera, Nicole.

Stephan Leyhe, który po upadku w Trondheim doznał zerwania więzadeł krzyżowych i uszkodzenia łąkotki, opuścił już klinikę w Monachium

Zobacz wideo Adam Małysz: W Lahti byłem potwornie zły. Nie wierzyłem w to, co robił Karl Geiger, że to taki fighter. Czułem, że inni coś mieli

Niemieckim skoczkiem zajmie się żona Stefana Horngachera

Jak czytamy w komunikacie na stronie klubu Niemca, SC Willingen, pomoc skoczkowi zapewni żona Stefana Horngachera, Nicole, która specjalizuje się w fizjoterapii. Dla zawodnika to z pewnością o tyle ułatwiające normalne funkcjonowanie, że mieszka blisko Horngacherów. Jego trener już w przeszłości często odwiedzał Leyhe, by pomóc mu w przygotowaniach do sezonu. 

Pechowy upadek Leyhe

Niemiec zapewnia, że czuje się dobrze i myśli pozytywnie. Miał ogromnego pecha, bo upadek przydarzył się podczas ostatniej serii rozegranej w minionym sezonie PŚ w skokach narciarskich - podczas prologu do konkursu indywidualnego w Trondheim.

Niemiec lądował daleko po osiągnięciu sporej wysokości w locie i niepewnie podszedł do telemarku. Nie wytrzymało jego lewe kolano, przez co zawodnik przewrócił się i doznał fatalnej kontuzjiNadal nie ma pewności, czy uda mu się wystartować w przyszłym sezonie Pucharu Świata.

Więcej o: