Legenda skoków zachwycona dwoma skoczkami. "Kamil Stoch dostanie pomnik"

Legendarny niemiecki skoczek Jens Weissflog jest pod wielkim wrażeniem dziesięciu lat sukcesów Kamila Stocha. - To jest dekada budowania sobie pomnika, zresztą myślę, że prędzej czy później taki mu w Polsce postawicie - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Kilka dni temu Kamil Stoch w rozmowie ze Sport.pl ku uciesze fanów zapowiedział, że nie zamierza kończyć kariery skoczka narciarskiego. - Na tę chwilę, dalej jestem skoczkiem - mówił w rozmowie z Michałem Gąsiorowskim.

Zobacz wideo Adam Małysz twierdzi, że Kamil Stoch może jeszcze zaskoczyć wielu ekspertów na kolejnych igrzyskach

Legendarny Niemiec zachwycony Kamilem Stochem

Okazuje się, że pod wrażeniem osiągnięć Kamila Stocha jest również Jens Wiessflog. Legendarny niemiecki skoczek narciarski przyznał w rozmowie, że ma dwóch skoczków, którzy imponują mu najbardziej. Jednym z nich jest Simon Ammann, a drugim właśnie Kamil Stoch

- Styl, w jakim Szwajcar najpierw objawił się światu w 2002 roku, a osiem lat później zdominował rywali raz jeszcze, był olśniewający. Stoch też miewał takie momenty, jak choćby Wielki Szlem w Turnieju Czterech Skoczni, ale z jego kariery przemawia przede wszystkim konsekwencja i solidność. To jest dekada budowania sobie pomnika, zresztą myślę, że prędzej czy później taki mu w Polsce postawicie - powiedział Niemiec w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Więcej o: